הנשיא ביקש נאמנות ורצה לחשוף מדליפים (צילום: רויטרס)
"לא מחובר לאמת ולערכי החוקה" | צילום: רויטרס

סערה בוושינגטון בעקבות פרסומם של קטעים ראשונים מספרו של ראש האף.בי.איי לשעבר ג'יימס קומי, מהם עולה תמונה שאיננה מאירה את הנשיא טראמפ באור חיובי. קומי, שהודח על ידי טראמפ, טוען בקטעים שפורסמו כי הנשיא איננו מוסרי וכי מניעיו נובעים משיקולי אגו. "טראמפ לא מחובר לאמת ולערכי החוקה", כתב ראש הבולשת הפדרלית.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הנהגתו של הנשיא מושפעת משיקולים של נאמנות אישית", מוסיף קומי. בקטע נוסף שפורסם הוא מעיר כי התנהלותו של טראמפ הזכירה לו את ימיו כתובע הפועל נגד אנשי המאפיה. קומי אף מתייחס לפרטים עסיסיים יותר מהבית הלבן וליחסים בין טראמפ לבת זוגו.

לדברי קומי, הנשיא דחק בו לחקור את ההאשמות לפיהן רוסיה מחזיקה בסרטונים שבהם הוא נראה מבלה במלון בחברת עם נערות ליווי - במטרה להוכיח לגברת הראשונה כי מדובר בשקר. בספרו ציין קומי כי טראמפ היה חרד מההאשמות כלפיו בנוגע לפרשיות סחיטה ונשים שהעלה איש המודיעין הבריטי לשעבר כריסטופר סטיל, כחלק ממחקר אופוזיציונרי על התנהלותו של הנשיא.

הפרסומים החדשים מעוררים עניין רב ברחבי העולם, בייחוד לאחר שקומי הופיע מספר פעמים בציבור כחלק מתחילת מסע יחסי הציבור לספר, שעומד לצאת לאור בקרוב.