היסטוריה במונדיאל, המשחק היום (צילום: רויטרס, חדשות)
היסטוריה במונדיאל, המשחק היום | צילום: רויטרס, חדשות

היסטוריה נרשמה היום (שבת) בעולם הכדורגל כשלראשונה מצלמות הטלוויזיה סייעו להחלטת השופט. במשחק הצרפתים גברו על האוסטרלים בתוצאה 2-1 והשופט קבע פנדל לטובת צרפת כשנעזר בטכנולוגיית המצלמות VAR. המצלמות נועדו למנוע או לצמצם במידה ניכרת טעויות קריטיות במקרים של הבקעת שער שריקות לפנדל והוצאת כרטיס אדום ישיר. באמצעות הטכנולוגיה הזו יכול השופט לבחון את המתרחש במגרש בעזרת המצלמות ורק לאחר מכן לקבל את ההחלטה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר ההחלטה ההיסטורית כבש חלוץ צרפת אנטואן גריזמן מהנקודה הלבנה והעלה את הצרפתים ליתרון 1-0. אלא ש-4 דקות לאחר מכן השווה מילה ידינאק האוסטרלי, גם כן מהנקודה הלבנה. באופן לא מפתיע גם לאחר ההחלטה שהתבססה על המצלמות המוצבות באצטדיון לא נחה דעתו של הקהל והדעות ברשת חלוקות האם אכן הגיע פנדל לצרפת.

החלטת השיפוט השנייה שהתקבלה בעזרת השימוש באמצעים הטכנולוגיים התרחשה בדקה ה-80 כאשר פול פוגבה העניק לצרפתים את שער הניצחון. בשער הזה נעזרו השופטים בטכנולוגיה נוספת - goal line technology - שמאפשרת לשופט לדעת בוודאות האם הכדור אכן עבר את קו השער. זוהי טכנולוגייה ותיקה יותר במגרשי הכדורגל ובשונה מה-VAR היא אינה מבוססת על מצלמות.