"ספקטקולרי!". התקשורת בפורטוגל חוגגת (צילום: sport, חדשות)
"ספקטקולרי!". התקשורת בפורטוגל חוגגת | צילום: sport, חדשות

למרות הצרות מבית, כריסטיאנו רונאלדו מתחיל את המונדיאל ברגל ימין: כוכב הכדורגל הפורטוגלי הפך לכדורגלן הראשון בהיסטוריה להבקיע בשמונה טורנירי נבחרות גדולים – דהיינו, אליפויות אירופה ומונדיאלים – ברציפות. את השיא קבע לאחר שכבש שלושער במשחק נבחרתו מול אלופת העולם לשעבר ספרד, שנגמר בשוויון 3:3, בהם גם שער דרמטי בכדור חופשי לרשת של דה חאה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הכוכב, שאתמול נודע כי הסכים לשלם קנס של קרוב ל-19 מיליון אירו כדי להימנע מעונש מאסר של שנתיים לאחר שהורשע בהעלמת מס, הפך גם לרביעי בכל הזמנים שמבקיע בארבעה מונדיאלים שונים. לפניו הגיעו להישג רק כוכב נבחרת ברזיל האגדי פלה, כדורגלן מערב-גרמניה אובה זיילר וחלוץ נבחרת גרמניה לשעבר, מירוסלאב קלוזה – מלך השערים של המפעל.

כבש בשמונה טורנירים בינלאומיים ברצף (צילום: a bola, חדשות)
כבש בשמונה טורנירים בינלאומיים ברצף | צילום: a bola, חדשות

עד כה כבש רונאלדו 84 שערים במדי נבחרת פורטוגל. בכך השווה את הישגו של פרנץ פושקאש האגדי, שכבש את אותו מספר שערים עבור נבחרת גרמניה – שיא אירופי. הוא עדיין רחוק מאוד מהשיא העולמי בו מחזיק עלי דאי, שכבש 109 שערים במדי נבחרת אירן, אך הוא עוד עשוי להשוות גם שיא זה שכן מאמנו פרננדו סנטוס משוכנע: "הוא יוכל להבקיע גם במונדיאל הבא ב-2022".

אחד המשחקים שייזכרו לעד (צילום: marca, חדשות)
אחד המשחקים שייזכרו לעד | צילום: marca, חדשות

מדובר באחת ההופעות הבלתי נשכחות של רונאלדו, וגם התקשורת בפורטוגל חגגה את ההישג המרשים בשלל שערים מחמיאים משלה. "אתה משאיר אותנו ללא מילים", הצהירו בעיתון A BOLA;  "ספקטקולרי!", החמיאו בשער העיתון SPORT; ובעיתון RECORD סיכמו: "אלוהי".