סנסציה: מקסיקו ניצחה את גרמניה (צילום: רויטרס, חדשות)
סנסציה: מקסיקו ניצחה את גרמניה | צילום: רויטרס, חדשות

סנסציה במונדיאל 2018: נבחרת מקסיקו הוגרלה בבית לא קל כשבמשחקה הראשון היא נאלצה להתמודד נגד אלופת העולם גרמניה. כבר במחצית הראשונה הגרמנים נשארו המומים כשנבחרת מקסיקו כבשה את השער הראשון והצליחה להחזיק 90 דקות מבלי לספוג חזרה ובכך מנצחת את גרמניה כבר במחזור הראשון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

משחקה הראשון של אלופת העולם נפתח בציפייה גדולה אך מולה התמודדה נבחרת מקסיקו שהצליחה להפתיע את הגרמנים כשישחקה כדורגל משובח והצליחה למנוע כל ניסיון של הגרמנים לכבוש שער. המקסיקנים פתחו חזק כשכבר בדקה ה-34 הירבינג לוזנו העלה את המקסיקנים ליתרון 1:0 והשאיר את הקהל הגרמני בהלם.

המקסיקנים חוגגים את שער היתרון (צילום: רויטרס, חדשות)
המקסיקנים חוגגים את שער היתרון | צילום: רויטרס, חדשות

מקסיקו הצליחה להחזיק מעמד דקות ארוכות במחצית השנייה כשנבחרת גרמניה החזיקה כמובן יותר בכדור. מאמן גרמניה, יוגי לב הכניס למגרש את מרקו רויס המצוין שעבורו זאת הופעת בכורה במונדיאל בתקווה להימנע מהפסד בפתיחה.

אוהדי גרמניה נותרו בהלם (צילום: רויטרס, חדשות)
אוהדי גרמניה נותרו בהלם | צילום: רויטרס, חדשות

הגרמנים המשיכו להפעיל לחץ כבד אך הוא אינו הניב תוצאות. בדקה ה-80 המאמן לב הימר על כל הקופה והעלה מהספסל את מריו גומז על חשבון המגן פלדנהארט על מנת להפוך את ההרכב הגרמני להתקפי יותר בניסיון נואש להימנע מהפסד כבר במשחק הראשון אך ניסיון זה לא צלח. בתום 95 דקות שריקת הסיום הגיעה ונבחרת מקסיקו רשמה הישג מרשים וחשוב להמשך הטורניר.