ג'ון בולטון, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
היועץ האמריקני לביטחון לאומי | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר שדווח ב"ניו יורק טיימס" כי נשיא ארה"ב טראמפ ביקש לבחון אפשרות של השבת כוחות מסיאול היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון מכחיש היום (שישי) את הדברים: "הנשיא לא ביקש מהפנטגון לבדוק אופציה להשבת הכוחות מדרום קוריאה".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תגובתו של בולטון הגיעה אחרי הדיווח של"ניו יורק טיימס", בו נטען כי הנשיא הורה לפנטגון לבחון את האפשרות להחזיר חיילים אמריקנים מדרום קוריאה, שבועות לפני פגישת הפסגה המתוכננת בינו לבין מנהיג הצפון קים ג'ונג-און.

קים וטראמפ. לפני חודש הסכימו לשוב למו"מ (צילום: רויטרס, חדשות)
"טראמפ לא ביקש להסיג כוחות מדרום קוריאה" | צילום: רויטרס, חדשות

על פי הדיווח, השבת הכוחות מהדרום לא אמורה להיות חלק מהמשא ומתן שיתקיים בין שני המנהיגים, והסיבה לכך היא שהסכם שלום עתידי בין שתי הקוריאות עשוי להפחית את הצורך בהצבת עשרות אלפי החיילים שנמצאים כעת בחצי האי.

ה"ניו יורק טיימס" כתב גם כי לטענת טראמפ, החיילים האמריקנים שהוצבו במקום לא הצליחו למנוע את הפיכתה של פיונגיאנג לגרעינית, ועל כן הפונקציה שהם ממלאים במקום לא משמעותית כל כך.

פקידים בפנטגון ובעלי תפקידים נוספים במערכת הביטחון "הביעו זעזוע" מהדיווח על הוראתו של טראמפ, תחת החשש שהוצאת הכוחות תחליש את הברית בין ארה"ב לסיאול, ותעצים את הפחד ביפן מפני תכנית הגרעין של צפון קוריאה.