שוויץ מנעה מברזיל ניצחון (צילום: רויטרס, חדשות)
שוויץ מנעה מברזיל ניצחון | צילום: רויטרס, חדשות

הפתעה נוספת במונדיאל 2018: אחרי איסלנד ומקסיקו תורה של שוויץ הגיע - למרות היתרון המשמעותי המובהק שהיה לנבחרת ברזיל, השוויצרים הצליחו לעשות זאת ולא להפסיד במשחק הראשון שלה במסגרת המונדיאל. בתום המשחק ולאחר לחץ כבד של הברזילאים, השוויצרים הצליחו לסיים את המשחק בתיקו 1:1.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפייבוריטית של מונדיאל 2018, נבחרת ברזיל פתחה את המשחק כצפוי בשליטה מוחלטת שלה. בדקה ה-20 פליפה קוטיניו העלה את נבחרת ברזיל ליתרון 1:0 לאחר שבעט מ-20 מטרים בעיטה מרהיבה ושלח כדור מסובב לקורה הרחוקה, לשוער השוויצרי לא היה סיכוי להדוף את הכדור. שתי הנבחרות ירדו לחדרי ההלבשה כשהיתרון המוחלט הוא של הברזילאים.

קוטיניו נאבק, השער שלו (צילום: רויטרס, חדשות)
קוטיניו נאבק, השער שלו | צילום: רויטרס, חדשות

השוויצרים לא היו מוכנים לוותר ובמחצית השנייה הם עלו חדורי מטרה. רק חמש דקות מתחילת המחצית, בדקה ה-50, סטיבן צובר התרומם לכדור גובה שנבעט מהקרן על ידי שאקירי. הנגיחה של זובר הכניעה את השוער הברזילאי ובכך השווה את התוצאה - 1:1.

שחקני שוויץ מצליחים לחלץ נקודה מברזיל (צילום: רויטרס, חדשות)
שחקני שוויץ מצליחים לחלץ נקודה מברזיל | צילום: רויטרס, חדשות

נבחרת שוויץ המשיכה במשחק האגרסיבי שלה ולמרות שברזיל החזיקה יותר בכדור במהלך המשחק - השוויצרים המשיכו לעשות צרות לברזילאים. בתום 95 דקות השוויצרים רשמו הישג מרשים כשהצליחו להחזיק מעמד מול ברזיל ולסיים את המשחק בתיקו.