שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב (צילום: רויטרס, חדשות)
שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב | צילום: רויטרס, חדשות

גיבוי מצדה של רוסיה? שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר היום (רביעי) כי רוסיה מתנגדת לשימוש שעושים הקיצוניים בעזה באזרחים חפים מפשע כשהם מציבים אותם בחזית ההפגנות על גבול רצועת עזה. עוד אמר לברוב כי רוסיה נחרדה מתוצאות העימותים בין המפגינים הפלסטינים לבין צה"ל בגבול רצועת עזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סרגיי לברוב שר החוץ הרוסי אמר כי העימותים האחרונים גרמו "לדאגה עמוקה" במוסקבה, וגינה את השימוש הציני שעושים "קיצוניים" באוכלוסייה אזרחית. עם זאת הוא לא גינה במפורש את חמאס ולא נקב בשם התנועה או הארגון.

שיפור כלכלי יוביל ליציבות, פלסטינים בעזה (צילום: SKY NEWS, חדשות)
רוסיה: "קיצוניים עושים שימוש באזרחים" | צילום: SKY NEWS, חדשות

מוקדם יותר חבר הלשכה המדינית של חמאס חשף בריאיון טלוויזיוני כי 50 מתוך 62 הפלסטינים שנהרגו במהלך ההפגנות על גדר המערכת - הם אנשים המשתייכים לארגון. דובר צה"ל בערבית, רב סרן אביחי אדרעי, פרסם את הריאיון של סלאח אל-ברדוויל וכתב בחשבון הטוויטר שלוו כי הוא "חשף את האמת".

אלפי בני אדם השתתפו אתמול ושלשום בהלוויות ההרוגים בעימותים ברצועה, רבים מהם נשאו דגלי פלסטין וקראו קריאות נקמה. עפ"י הפלסטינים, בין 62 ההרוגים נמצאת התינוקת לילה בן ג'נדור בת ה-8 חודשים שמתה לטענת משרד הבריאות בעזה כתוצאה משאיפה של גז מדמיע. אלא שדובר צה"ל בערבית אדרעי אמר כי "יש בידינו עדויות המערערות על אמינות הודעת משרד הבריאות הפלסטיני בדבר מות התינוקת".