אווז אחרי אדם - רגעי התקיפה
אווז אחרי אדם - רגעי התקיפה | צילום: CNN

האווזים בארה"ב ידועים כחיות מפחידות בעלות נשיכה כואבת במיוחד וכאלה שלא חוששות להתעמת עם בני אדם. תיעוד שמגיע ממדינת מישיגן רק מחזק את המוניטין השלילי. בתמונות שצולמו במהלך משחק גולף של תלמידי תיכון נראה אווז תוקף נער בן 16 מפיל אותו לרצפה, ולא מפסיק.

אייזיק קולינג מהעיירה בליספילד בסך הכל הגיע עם חבריו לנבחרת הגולף להתאמן במגרש של בית הספר, אך את האימון הזה הוא בטח לא ישכח לעולם.

חשבתם שגולף משעמם?
חשבתם שגולף משעמם? | צילום: CNN
בעת שהגיעו לגומה מספר 7 הסתער לעברו לפתע אווז קנדי, שככל הנראה ביקש להגן על הביצים שבקן הסמוך למקום בו שיחקו הנערים. סדרת תמונות שפורסמה ב-CNN מציגה את רגעי התקיפה.

תחילה ניתן לראות את הנער נמלט מפני האווז, שבתמונה הבאה מצליח להשיגו ומפילו ארצה - על ראשו. לאחר מכן הוא נראה מתעופף מעליו, כשקולינג עדיין שרוע על הארץ חסר אונים ומראה לו מי שולט.

אל תתעסקו עם אמא אווזה
אל תתעסקו עם אמא אווזה | צילום: CNN
"אנחנו מודעים לקן האווזים שקיים במגרש הגולף בבית הספר, אך אנחנו מקפידים שלא להפריע או להתקרב", סיפר מאמן נבחרת הגולף בבית הספר של קולינג. "לפתע תקף אותו מהגב אחד האווזים כשמימנו נעמד האווז השני תוך שהוא מגן על הקן".

"כל אלות הגולף שלי נפלו ואחד האווזים עמד מעליהן ולא שחרר", שחזר קולינג עצמו את רגעי הפחד. "הייתי צריך לסיים את המשחק עם אלות של חברי לקבוצה". האווז הרפה לבסוף רק כשמאמן הנבחרת נסע לעברו עם רכב הגולף והבריח אותו.