הפלפל "קרוליינה ריפר" (צילום: RF123)
הפלפל "קרוליינה ריפר" | צילום: RF123

גבר בן 34 ממדינת ניו יורק השתתף בתחרות אכילת פלפלים חריפים, ניצח - ואושפז אחרי שאכל את הפלפל החריף - שנחשב עד לאחרונה לחריף בעולם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווחים מהתחרות, הגבר, ששמו לא פורסם, אכל פלפל חריף מסוג קרוליינה ריפר ("הקוצר מקרוליינה") . לאחר מכן הוא התחיל להרגיש כאב חד בצווארו שתיאר כ"היסטרי", שהפך תוך זמן קצר לסדרת כאבי ראש חזקים מאוד שלאחריהם פונה לחדר מיון לקבלת טיפול רפואי.

בחדר המיון בבית החולים בו אושפז הגבר, סיפרו על כך שהוא סבל מ"כאב ראש שלווה בסחרחורות והקאות, בדומה להתייבשות". ד"ר גונסקראן שטיפל בגבר הוסיף כי  "אחר כך המצב השתפר ללא התערבות שלנו, אבל ההתקפים האלה חזרו". לדברי הרופא, כאבי הראש החוזרים עשויים להיגרם ממספר בעיות, הכוללות בין היתר דימום פנימי בכלי הדם של המוח.

למרות שבסריקות הדמייה שנערכו בבית החולים לא נראו סימנים לנזק, ד"ר גונסקראן צדק: במבט מעמיק יותר נמצאו כלי דם במוחו של הגבר שהתכווצו מאוד. הם חזרו לגודלם המקורי רק כעבור חמישה שבועות. למרות תהליך ההחלמה הארוך, נראה כי לחובב החריף היה מזל: ד"ר גונסקראן סיפר כי אכילת הפלפל החריף יכולה הייתה לגרום אף שבץ מוחי,  ושהתסמינים שזיהה בגבר מזכירים כאלו של מכורים לסמים קשים, כמו קוקאין או תרופות חזקות מאוד.

"קרוליינה ריפר" נחשב לפלפל החריף ביותר בעולם עד שנת 2016. מאז פתחו שני זנים חדשים - קטלניים עוד יותר שנקראים "פלפל איקס" ו"נשימת הדרקון".