הרופא לארי נאסר (ארכיון) (צילום: רויטרס)
הרופא לארי נאסר (ארכיון) | צילום: רויטרס

פרשת ההטרדות המיניות בנבחרת ההתעלמות האולימפית בארה"ב הגיעה לסיומה: בהסדר טיעון שנחשף אמש (רביעי) נקבע כי אוניברסיטת מישיגן תשלם חצי מיליארד דולר לקורבנות התקיפה המינית בנבחרת ההתעמלות האומנותית האולימפית. ההסכם הוכרז על ידי משרד עורכי הדין המייצג את 332 הקורבנות של הרופא ד"ר לארי נאסר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המתאמנות הוטרדו מינית בידי הרופא בזמן שהתאמנו בקמפוס במישיגן. בהסדר נקבע שמתוך חצי מיליארד הדולרים, 425 מיליון יועברו לקורבנות בעוד ש-75 מיליון ישמרו בקרן שתיועד לנפגעות נוספות שיבחרו להיחשף. ההסכם נחשב לגדול מסוגו בתיקי הטרדות מיניות זאת בגלל כמות הנפגעות בתיק וההד התקשורתי לו זכה.

"הסכם הטיעון ההיסטורי הזה קרה רק בזכות האומץ והגבורה של כל אותן 332 המתלוננות" נכתב בהודעה שיצאה לאחר פרסום ההסדר. "רק האומץ והגבורה של אותן נשים וילדות יכל להביא את הסיפור הקשה הזה לסופו. בנוסף, עורך הדין המייצג את האוניברסיטה הודיעה כי "חברי ועד ההנהלה מברכים על ההסכם שמביא סוף לפרשה המבישה" והבהיר כי ההסדר עדיין לא סופי.

מוקדם יותר השנה נידון הרופא ל-175 שנות מאסר בגין מעשיו לאחר שהודה באשמה כי הטריד מינית. רבות מהמתלוננות נגד נאסר, בן 54, העידו במהלך המשפט שהתנהל באופן פומבי וחשפו את ההתעללות אותה חוו.