דומא. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
"ברוסיה פעלו למחוק ראיות מדומא" | צילום: רויטרס, חדשות

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה הערב (חמישי) כי בידיה מידע אמין על כך שרוסיה וסוריה פעלו כדי "לטהר" את אתר ההפצצה הכימית בעיר דומא, בניסיון לדחות ולעכב את כניסתם של פקחים מטעם הארגון למניעת שימוש בנשק כימי של האו"ם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"גורמים רשמיים ברוסיה עבדו יחד עם משטר אסד כדי למנוע ולעכב את כניסת המפקחים", נמסר בהודעת דוברת מחלקת המדינה בתדרוך לעיתונאים בארצות הברית. "ברוסיה פעלו להסיר ראיות מפלילות למעורבותם בשימוש בנשק כימי".

בתחילת השבוע הבהיר סגן שר החוץ הרוסי כי מתקפה נוספת של ארצות הברית על אדמת סוריה עלולה "לעורר תגובה תקיפה יותר". על פי סוכנות הידיעות הרוסית, הוא העריך כי לאמריקנים אין כוונה לבצע תקיפות נוספות. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הכחיש מאוחר יותר את הטענות של וושינגטון לפיהן רוסיה זיהמה את אתר ההפצצות הכימיות בדומא.

במקביל לאיומים, בבריטניה אומרים כי משלחת מטעמם שיצאה לבחון את השטח בדומא אחרי המתקפה הכימית באזור לא קיבלה עדיין אישור גישה עבור הפקחים של הארגון למניעת שימוש בנשק כימי.

הפקחים הגיעו כבר ביום שבת האחרונה כדי לבחון את האזור ולקבוע האם אכן נעשה שימוש בנשק כימי במתקפה של צבא אסד לפני יותר משבוע, ואם כן באיזה נשק נעשה שימוש. לטענתם, רוסיה לא אפשרה גישה למקום. לדברי סגן שר החוץ הרוסי העיכוב בהענקת הגישה נבע מהתקיפות האוויריות של ארה"ב.