ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי אמר הלילה (שני) בריאיון טלוויזיוני ראשון ששודר ברשת ABC כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הוא אדם מסוכן, שקרן ולא כשיר מוסרית לכהן כנשיא. קומי הבהיר לאורך הריאיון כי לדעתו טראמפ גורם נזק עצום למוסדות הלאומיים ולנורמות התרבותיות האמריקניות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קומי, שפוטר על ידי הנשיא האמריקני בחודש מאי בשנה שעברה, סיפר כי בחודשיו האחרונים בתפקיד היה מודאג מהאפשרות שטראמפ יהיה יעד לסחיטה על ידי הרוסים והוסיף בקשר לחקירת קשריו של הנשיא עם גורמים רוסיים לאורך קמפיין הבחירות שלו.

"ייתכן שהיו ראיות הנוגעות לשיבוש הליכי משפט", אמר קומי בריאיון. הדברים התייחסו לטענות השונות לפיהן יש בידי הרוסים חומר מפליל על טראמפ, הקשור לבילוייו בחברת נערות ליווי במהלך ביקורו במוסקבה בשנת 2013.

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר (צילום: רויטרס, חדשות)
רוברט מולר, חוקר מעורבות רוסיה בבחירות | צילום: רויטרס, חדשות

"הנשיא שלנו חייב לייצג את הכבוד ולפעול על פי העקרונות שנמצאים בבסיס המדינה הזאת", ציין ראש הבולשת לשעבר. "הדבר החשוב ביותר זה לומר אמת. הנשיא הזה לא מסוגל לעשות את זה". ראש ה-FBI לשעבר התייחס ליחסו של טראמפ לנשים וציין כי "אדם שמדבר על נשים ומתייחס אליהן כאילו היו חתיכת בשר ומשקר באופן עקבי איננו כשיר מוסרית לכהן כנשיא".

עם פרסום קטעים מספרו של קומי אתמול, מיהר טראמפ לגנותו בחמישה ציוצים שונים בטוויטר בהם כינה אותו בשמות שקרן, חלקלק, ו"חתיכת רפש". בספרו החדש הצפוי לצאת בקרוב לאור בשם "נאמנות רבה יותר", יחשוף קומי חוויות שעברו עליו תחת נשיאותו של טראמפ וסיפורים אודות התנהלותו של הבית הלבן בתקופת כהונתו.