מאמן נבחרת ספרד בכדורגל ג'ולן לופטגי (צילום: SKY NEWS, חדשות)
פוטר 24 שעות לפני שריקת הפתיחה | צילום: SKY NEWS, חדשות

נבחרת ספרד פיטרה את מאמנה יום לפני פתיחת המונדיאל לאחר הפרסומים כי הוא חתם על חוזה לשלוש עונות באלופת אירופה הטריה - ריאל מדריד. ז'ולן לופטגי אמור היה להוביל את נבחרת ספרד במונדיאל שייפתח מחר ברוסיה, ורק אחריו להתחיל את עבודתו במועדון הפאר.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לופגטי יחליף את מאמנה הפורש של ריאל מדריד, שחקן העבר הצרפתי זינאדין זידאן, ובנבחרת הספרדית החליטו כי בהתחשב בנסיבות, אין זה מתאים שלופטגי ימשיך לאמן את הנבחרת הלאומית במשחקי גביע העולם.

נשיא התאחדות הכדורגל בספרד, לואיס רוביאלס, שהיה אמור להשתתף בקונגרס פיפ"א המתקיים כעת במוסקבה, טס למחנה האימונים של הנבחרת כדי להתמודד עם מצב העניינים המורכב שנוצר.

"נאלצנו להיפרד מהמאמן הלאומי ואנחנו מאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו", הודיע רוביאלס. "המשא ומתן עם ריאל מדריד התבצע בלי שקיבלנו כול אינפורמציה לגביו, והדברים נודעו לנו חמש דקות לפני שיצאו לעיתונות. יש דרך שבה מצופה לנהוג, והיא לא בוצעה".

בתשובה לשאלה שנשאל אודות זהות המאמן שיוביל את נבחרת ספרד במונדיאל אמר כי אין בכוונת איגוד הכדורגל לשנות משהו, אלא להשאיר את הדברים כפי שהם. "אנחנו עובדים על מציאת מאמן, וכשנדע את זהותו נודיע על כך. השחקנים שאיתם דיברתי הבטיחו כי יעשו הכול כדי לקחת את הנבחרת כמה שיותר רחוק. לנצח זה חשוב מאוד אך ישנם דברים חשובים מכך, כמו להתנהג באופן הראוי".