טראמפ וקים לוחצים ידיים (צילום: SKY NEWS, חדשות)
טראמפ וקים מפגינים קירבה לפני הפגישה | צילום: SKY NEWS, חדשות

לאחר הפסגה ההיסטורית בסינגפור בה נפגש לראשונה אי פעם נשיא ארה"ב מכהן עם שליט צפון קוריאה, שבסופה טראמפ אף החמיא לקים על "אישיותו הנהדרת" שלו והצדיק את דרכי הפעולה המדכאות שלו, דוברת הבית הלבן מבהירה כי הנשיא טראמפ העלה בפגישה את סוגיית הפרת זכויות האדם במדינה המסוגרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר הפסגה, טראמפ פיזר שלל מחמאות לרודן הצפון קוריאני ואמר כי "אני מבין את העבר ואתם יודעים, אף אחד לא צריך להגיד לי שהוא אדם קשוח. הוא חייב להיות אדם קשוח או שהיה קשוח. הוא חכם, אוהב את העם שלו ואת המדינה שלו. הוא רוצה לעשות הרבה דברים טובים וזאת הסיבה לכך".

דוברת הבית הלבן שרה סנדרס (צילום: חדשות)
דוברת הבית הלבן שרה סנדרס | צילום: חדשות

אלא שלמרות המחמאות, הדוברת שרה האקבי סנדרס אמרה במהלך תדרוך לעיתונאים בבית הלבן כי הנשיא טראמפ העלה את הסוגיה במהלך הפגישה עם קים ג'ונג און. לדבריה, "כפי שהנשיא כבר הצהיר בפומבי, הוא כן העלה את זכויות האדם שהמשטר בצפון קוריאה מפר".

בצפון קוריאה חיים כ-25 מיליון אזרחים תחת המשטר הטוטליטרי של שושלת קים, ששולטת במדינה ביד רמה מאז הוקמה המדינה בשנת 1950. בדוחות שונים של ארגוני זכויות אדם ברחבי העולם מצוינת צפון קוריאה כאחת המדינות שמדכאות באופן האכזר ביותר את אזרחיה באמצעות כליאה ללא הגבלת זמן, עינויים שיטתיים, אונס, הרעבה ואף הפעלה של מחנות ריכוז.