לכבוד חגיגות ה-70 למדינת ישראל נשלחו ברכות משלל שגרירויות ונציגויות מרחבי העולם. ביניהם ברכה מהשגריר הבריטי, סרטון איחולים מיוחד מצ'כיה ומופע ממקסיקו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הצ'כים פרסמו סרטון ברכות מיוחד בו נראים ילדי גן, תיכוניסטים, פועלים במפעל ותיירים מברכים את ישראל בצ'כית, אנגלית ועברית. הסרטון נחתם עם שני הדגלים מתנוססים זה לצד זה ובכיתוב בצ'כית ואנגלית: "מזל טוב".

"השבוע אהיה במעון הנשיא ריבלין לחגיגות 70 שנות עצמאות לישראל. זהו זמן טוב להביט בהישגים יוצאי הדופן של ישראל ב-70 שנותיה הראשונות", בירך שגריר בריטניה בישראל דיוויד קורי. "זהו גם זמן טוב להביט על חוזר היחסים העכשווים בין בריטניה לישראל כמעט בעל תחום, אם זה במדע, מסחר, השקעות וטכנולוגיה אנו פועלים כיום בשיתוף פעולה הדוק יותר מאי פעם. אני מצפה לכך ששותפות זאת תהפוך הדוקה אף יותר בעתיד, אבל אנחנו גם מקווים לראות את ישראל מגיעה לשלום בר קיימא עם כל שכנותיה". את הברכה סיים באיחול בעברית: "מזל טוב ישראל ויום עצמאות שמח".

"כאן, במלבורן אוסטרליה, אנחנו בין הראשונים שחוגגים את יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, כמובן שכמו אוסטרלים אמתיים, הבאנו אותו בסטייל", אמרו האוסטרלים בסרטון הברכה. לסרטון צרפו ריקוד של השיר "יחד" בהשתתפות עשרות רקדנים.

גם במקסיקו הגדילו לעשות ושלחו שלל ברכות למדינת ישראל שמרוכזות בערוץ יוטיוב לכבוד המאורע. לצפייה בערות לחצו כאן.