"רק" 5,000 מטרים תצטרכו לצעוד כדי להגיע עד לפסגת "הר הקשת", שבולטת בצבעיה בין הרי האנדים המושלגים של דרום מערב פרו. הפסגה הזו נחשפה לעולם התיירות רק לפני 5שנים, וכבר הפכה לנקודת חובה לכל מי שמגיע למדינת האינקה הדרום אמריקנית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עד לאחרונה התפרנסו תושבי האזור מרעיית אלפקות ועבודה במכרות, אך כעת, כשהתיירים הגיעו, צמר האלפקות נמכר במחירים גבוהים הרבה יותר והעבודה הקשה במכרות הזהב באזור נפסקה. "בזכות התיירות שמושך ההר הזה והצבעים שלו, התחלנו לחשוב גם על עתיד הילדים, הם כבר יחיו הרבה יותר טוב מאיתנו", אומר ג'בינו, אומן שהוא גם מדריך קבוצות מקומי מקהילת פמפאצ'ירי שמתגוררת באזור.

צמר אלפקות ביוקר
צמר אלפקות ביוקר | צילום: APכל תייר שמגיע להר צריך לשלם 3 דולרים דמי כניסה, ומאז תחילת השנה עומדות ההכנסות של האתר כבר 400 אלף דולרים. גם המדינה התחילה לגלות עניין ולנסות למשוך מיסים נוספים מההכנסות שמביא ההר הצבעוני. ג'בינו דואג שלמרות שהכספים נכנסים, איש לא רוצה להשקיע בשיפור החוויה. "אני לא בטוח שאנחנו ערוכים לכמות גדלה של תיירים", הוא מתאר. "אין כאן כבישים ראויים, אין מקומות חניה מוסדרים, אין בתי מלון. אנחנו חולמים עכשיו על שיפור החוויה של המבקרים".

חלק מהמסלול על ההר כבר נהרס מרגלי המטיילים, אך מי שכבר הספיק להגיע לא יכול להישאר אדיש. "זה שווה כל רגע, זה מדהים", מספר לוקאס לינן, מטייל מספרד. "בתמונה זה נראה כמו פוטושופ, כאילו משהו השתמש בפילטרים, אבל זה לא נכון - זה אמיתי, ככה זה נראה".