גדות, ארכיון (צילום: רויטרס)
גדות, ארכיון | צילום: רויטרס

מגזין "טיים" האמריקני פרסם היום (חמישי) את רשימת מאה האנשים המשפיעים בעולם בשנה האחרונה. לאחר שברשימה שסיכמה את שנת 2017 לא נכנס אף ישראלי, רה"מ נתניהו, השנה תפסה מקום ברשימה המכובדת לא אחרת מאשר "וונדר וומן" - גל גדות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"גל גדות הביאה את הדמות של וונדר וומן למיליוני מעריצים חדשים", סיפרה עליה השחקנית לינדה קרטר, מי ששיחקה את וונדר וומן בסדרת הטלוויזיה משנות ה-70. "התאור שנתנה היה נהדר ומעצים ותפס את כל מה שוונדר וומן מייצגת".

"היא ואני חלק מאחווה מצומצמת של נשים שזכו לחיות ולנשום את גיבורת העל החזקה והחכמה הזאת", הוסיפה. "כאדם, גל מחזיקה גם כן בכל התכונות הללו. היא רעייה ואם, היא שירתה את ארצה, טיילה בעולם והיא אדם חרוץ, אוהב, חכם, מצחיק ומלא באנושיות".

"וונדר וומן עזרה לשנות את התפיסה של נשים ונערות לגבי עצמן מאז פרצה לטלוויזיה בשנת 1975. היא מייצגת את מי שאנו יודעות שנמצאת בתוך כל אחת מאתנו. גל מבינה ומייצגת את הרוח של הדמות המורכבת, העצמאית והפמיניסטית הזאת. אני מצדיעה לה על כל ההצלחות שלה".

מלבד גל גדות, נכנסו לרשימה השנה דמויות בולטות רבות נוספות בהן: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נשיא צרפת עמואל מקרון, הנסיך הארי וארוסתו מייגן מרקל, מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, אופרה ווינפרי, ג'ניפר לופז, היזם איילון מאסק, שחקן הטניס רוג'ר פדרר, הפעילה החברתית טראנה בורק, השחקנית ניקול קידמן, הזמרת ג'ניפר לופז ורבים נוספים.