התפרצות הר הגעש "הר האש" בגואטמלה ממשיכה לגבות קורבנות: הרשויות במדינה אישרו הערב (שני) כי כי מניין הנספים באסון עומד על לפחות 62 בני אדם, עד כה זוהו מתוכם רק 13 קורבנות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר ההתפרצות, זרמו נהרות של לבה מסביב להר וענני האפר היתמרו לגובה של עד כעשרה קילומטרים, דבר שהוביל לכך שנמל התעופה הבינלאומי במדינה נסגר זמנית להמראות ונחיתות. אלפים פונו מבתיהם. מתי כהן, שגריר ישראל בגואטמלה, שוחח עם משרד החוץ במדינה כדי לתאם את הסיוע הישראלי למדינה: "נאמר לנו שהצרכים המיידיים הם מזרונים, שקי שינה, שמיכות, מצעים, בגדים, אוהלים, חומרי ניקוי והגיינה אישית וכן מים לשתיה".

משרד החוץ הישראלי נערך לסייע (צילום: SKY NEWS)
משרד החוץ הישראלי נערך לסייע | צילום: SKY NEWS

"התכנון הוא שמחר בבוקר, עם הגעת הציוד לשגרירות, נדביק על הארגזים תוויות 'באהבה מהעם בישראל' עם דגל המדינה ולוגו של המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי", הוסיף. "לאחר מכן, ניסע צוות השגרירות לעיר שנקראת ESCUINTLA, בה מרוכזים רוב המפונים, ונעניק להם את הציוד וזאת בתיאום עם ראש העיר המקומי".

"בנוסף, פועלת כאן מאתמול קבוצה של 45 מתנדבים שאומנה על ידי זק"א בקורס מיוחד שנערך בחסות השגרירות בחודש פברואר שעבר", הוסיף הדיפלומט הישראלי הבכיר. "חברי הקבוצה, כולם עם וסטים של זק"א, עוסקים בעיקר במתן עזרה ראשונה לנפגעי ההתפרצות".