הנשיא ביקש נאמנות ורצה לחשוף מדליפים (צילום: רויטרס)
"לא מחובר לאמת ולערכי החוקה" | צילום: רויטרס

התגובה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפרסום הקטעים מתוך ספרו של ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי הייתה אמנם צפויה, אבל גם במונחים של טראמפ הוא עשה שימוש במילים קשות במיוחד, איך לא - בעמוד הטוויטר שלו. "ג'יימס קומי הוא כדור רפש חלש ולא אמין שהיה ראש FBI נוראי", צייץ הנשיא. "זה היה כבוד גדול עבורי לפטר אותו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי טראמפ, שחיבר את הציוצים שלו תוך שימוש באותיות גדולות כהרגלו, קומי הוא "מדלפין ושקרן מוכח". הוא ציין כי "כולם בוושינגטון חשבו שהוא צריך להיות מפוטר בשל העבודה הגרועה שהוא עשה", והוסיף שהוא "הדליף מידע מסווג" ועל כן צריך לתבוע אותו.

טראמפ התייחס, שוב, לפרשת המיילים של הילרי קלינטון ולטיפול בנושא שערך ה-FBI בראשותו של קומי: "זה ייזכר כאחת העבודות הגרועות בהיסטוריה, כבוד גדול עבורי היה לפטר את קומי".

"טראמפ לא מוסרי, ייתכן שהשתין על זונות"

מוקדם יותר פרצה סערה בוושינגטון בעקבות פרסומם של קטעים ראשונים מספרו של קומי, מהם עולה תמונה שאיננה מאירה את הנשיא טראמפ באור חיובי, בלשון המעטה. קומי, שהודח על ידי טראמפ, טען בקטעים שפורסמו כי הנשיא איננו מוסרי וכי מניעיו נובעים משיקולי אגו. "טראמפ לא מחובר לאמת ולערכי החוקה", כתב.

סטורמי דניאלס, לה שילם כהן דמי שתיקה (צילום: רויטרס, חדשות)
סטורמי דניאלס. חשפה גם היא את הרומן עם ט | צילום: רויטרס, חדשות

"הנהגתו של הנשיא מושפעת משיקולים של נאמנות אישית", הוסיף. בקטע נוסף שפורסם העיר כי התנהלותו של טראמפ הזכירה לו את ימיו כתובע הפועל נגד אנשי המאפיה. קומי אף התייחס לפרטים עסיסיים יותר מהבית הלבן וליחסים בין טראמפ לבת זוגו.

לדברי קומי, הנשיא דחק בו לחקור את ההאשמות לפיהן רוסיה מחזיקה בסרטונים שבהם הוא נראה מבלה במלון בחברת עם נערות ליווי - במטרה להוכיח לגברת הראשונה כי מדובר בשקר. בספרו ציין קומי כי טראמפ היה חרד מההאשמות כלפיו בנוגע לפרשיות סחיטה ונשים שהעלה איש המודיעין הבריטי לשעבר כריסטופר סטיל, כחלק ממחקר אופוזיציונרי על התנהלותו של הנשיא.

בריאיון שהעניק לרשת ABC התבטא קומי בנושא ואמר כי ייתכן שבמפגש שטראמפ קיים עם זונות לכאורה במוסקבה לפני שנבחר לנשיאות הוא "השתין על זונות והן עליו".

הפרסומים החדשים מעוררים עניין רב ברחבי העולם, בייחוד לאחר שקומי הופיע מספר פעמים בציבור כחלק מתחילת מסע יחסי הציבור לספר, שעומד לצאת לאור בקרוב.