חיל האוויר האמריקני הטיל הערב (חמישי) את הפצצה הגדולה ביותר בארנסל שלו - שאינה גרעינית. על פי הדיווחים הפצצה במשקל של יותר מ-9,500 ק"ג הוטלה במחוז ננגאהר במזרח אפגניסטן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

צפו בסיפורים המעניינים של 20.3 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
הפצצה הגדולה ביותר. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הפצצה GBU-43 הידועה בכינויה "אם כל הפצצות", היא הפצצה הקונבציונלית הגדולה ביותר במאגר הנשק האמריקני, והשנייה בעוצמתה בעולם. על פי הדיווחים היא הוטלה על מעוזי ארגון המדינה האסלאמית. זוהי הפעם הראשונה שהפצצה הענקית הוטלה באופן מבצעי.

אזור התקיפה (צילום: cnn)
האזור המופצץ | צילום: cnn

הפצצה העצומה צריכה להיות מוטסת בעזרת מטוסי התובלה הגדול מסוג "הרקולס". לאחר שחרורה מהמטוס נפתח מצנח מיוחד שתפקידו להאט את מהירות נפילת הפצצה. ה-NOAB היא איננה פצצה חודרת בונקרים, בגובה שנקבע מראש מעל פני הקרקע, הפצצה מתפוצצת, יוצרת הדף אדיר, ובכך מגדילה משמעותית את אפקט ההרס הנוצר.

"האזור שהופצץ הוא אזור שידוע כאזור תחת שליטת דאע"ש", סיפר כתב CNN ניק פאלון וולש. "זה אזור מנותק ומרוחק שאליו קשה מאוד להביא כוחות. אין ספק שזה מסר של טראמפ לאנשי דאע"ש - הוא יגיע למקומות המרוחקים ביותר כדי לצוד אותם".

"מדובר בבסיס של המדינה האיסלאמית שפגע מאוד ביכולות של הצבא האמריקני באזור", אמר דובר הבית הלבן, שון ספייסר, בתדרוך כתבים. ארה"ב לא תאפשר פגיעה כזו".