סערה חדשה? הנשיא טראמפ, ארכיון (צילום: רויטרס)
טראמפ, אתמול | צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס היום (חמישי) לדיווח בוושינגטון פוסט לפיו הוא חשוד בשיבוש חקירת הקשר עם רוסיה, ואמר כי מדובר ב"סיפור מזויף".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הם המציאו את הקנוניה הזאת עם הרוסים, מצאו אפס הוכחות, אז עכשיו הם הולכים על חשד לשיבוש הליכי משפט שמבוסס על הסיפור המזויף. נחמד", צייץ טראמפ בטוויטר. ישר לאחר מכן, הנשיא צייץ: "אתם עדים לציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה הפוליטית של אמריקה – שמובל על-ידי אנשים מאוד רעים ובעלי ניגודי עניינים!".

במקביל, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס, שוב, להאשמות על התערבות רוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב ואמר כי בעדותו בקונגרס "ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי לא סיפק עדויות להאשמות אלה". בשיחה טלוויזיונית עם אזרחים רוסים הוסיף פוטין כי הדלפת השיחות עם טראמפ לתקשורת על ידי קומי "מוזרה מאוד" וציין כי רוסיה תשמח לקיים דיאלוג קונסטרוקטיבי עם הבית הלבן.

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר (צילום: רויטרס, חדשות)
התובע המיוחד רוברט מולר | צילום: רויטרס, חדשות

על פי הדיווח בוושינגטון פוסט מוקדם יותר, התובע המיוחד רוברט מולר זימן לראיונות שלושה בכירי ממשל בהווה ובעבר, במטרה לבדוק האם טראמפ אכן ניסה לשבש את החקירה. בין המזומנים, ראש שירותי המודיעין דן קוטס, ראש הסוכנות לביטחון לאומי מייקל רוג'רס וסגן ראש הסוכנות בעבר ריצ'רד לדג'ט. מדובר באינדיקציה נוספת לכך שטראמפ עצמו חשוד בפרשה.

איש מהבכירים לא היה מעורב בקמפיין הבחירות של הנשיא, אך קיים חשד כי היו מעורבים בניסיונות להניא את ג'יימס קומי, ראש ה-FBI שאותו פיטר טראמפ, מפתיחה בחקירה נגד מייקל פלין, לשעבר היועץ לביטחון לאומי. בשבוע שעבר סירבו קוטס ורוג'רס לענות על שאלות בנושא בפני הקונגרס. משרדו של מולר אף ביקש מהסוכנות לביטחון לאומי את כל המסמכים והתזכירים הקשורים לאינטראקציות בין הסוכנות לבית הלבן.

מדובר באחד הצעדים הראשונים שנוקט מולר באופן פומבי מאז החל בחקירה לפני כחודש. הצעד דרמטי בהתחשב בכך שעד כה התרכז מולר בחקירה האם הייתה מעורבות כלשהי בין הקמפיין של טראמפ לבין רוסיה - אולם הצעד האחרון מעיד על שינוי בכיוון, לעבר התמקדות בטראמפ עצמו וניסיונותיו, לכאורה, לפגוע בחקירה עצמה.

_OBJ

לאחרונה צצו דיווחים על כך כי טרמאפ שוקל לפטר את מולר, אותו מינה בעצמו לתובע המיוחד בנושא. יועציו הצליחו לעת עתה למנוע את המהלך, שעלול להיתפס כבעייתי במיוחד לאור העובדה שהקמפיין של טראמפ הוא העומד במרכז החקירה.