סגן נשיא ארה"ב מייק פנס (צילום: Sky News)
סיבה לדאגה? סגן הנשיא פנס | צילום: Sky News

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס שכר עורך דין פרטי מטעמו לצורך חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ובקשרים שניהלה מוסקבה עם גורמים בקמפיין הבחירות של הנשיא טראמפ. כך אישר הלילה (שישי) דוברו של פנס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי אחד מעוזריו של סגן הנשיא, פנס נערך לצעד במשך שבועות במהלכם קיים ראיונות עם מספר מועמדים. את הבחירה קיבל כבר בתחילת השבוע כשבחר לתפקיד את ריצ'רד קאלן, יו"ר משרד עורכי דין שכיהן כתובע מחוזי לשעבר במחוז במזרח המדינה.

על פי הדיווח, שפורסם לראשונה בעיתון "וושינגטון פוסט", פנס שכר את שירותיו של קאלן כדי שיסייע לו להתמודד הן עם בקשותיה של ועדת הקונגרס החוקרת את מעורבות הקרמלין בבחירות לנשיאות והן עם התובע המיוחד רוברט מולר עליו הוטלה חקירת הקשרים האפשריים של גורמים רוסים עם שורת אנשים בקמפיין הבחירות של טראמפ.

ממשרדו של פנס נמסר כי החלטתו לשכור עורך דין מדגישה את רצונו לשתף פעולה באופן מלא עם כל שאלה הקשורה לקשרים עם רוסיה. "אני יכול לאשר שסגן הנשיא שכר את שירותיו של ריצ'רד קאלן שיסייע לו בתגובה לתובע המיוחד", נמסר מג'רוד אייגן דוברו של פנס. "סגן הנשיא עסוק בטיפול בהתחייבויות שלו ובקידום סדר היום של הנשיא והוא מצפה לסיום מהיר של העניין".

חילופי מהלומות דיפלומטיים. טראמפ ופוטין (צילום: רויטרס)
חקירת הקשר הרוסי נמשכת | צילום: רויטרס

עוד דיווח ה"וושינגטון פוסט" כי התובע המיוחד מולר חוקר גם את עסקיו והכספים של חתנו ויועצו הבכיר של טראמפ לנושא המזרח התיכון, ג'ארד קושנר. ה-FBI ותובעים פדרליים שונים חוקרים גם את ההתנהלות הפיננסית של שורת מקורבים לטראמפ שכבר עומדים במוקד החקירה, בראשם היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין, מנהל הקמפיין של טראמפ לשעבר פול מנפורט ויועצו לשעבר לנושאי מדיניות חוץ במהלך הקמפיין הנשיאותי קרטר פייג'.

לפני כחודש גם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע כי שכר עורך דין פרטי שיגן עליו באותו נושא. טראמפ בחר בעורך הדין מארק קסוביץ'. השניים הם מכרים וותיקים והוא שימש כפרקליטו העסקי של הנשיא במשך 15 שנה. בכך קיבל טראמפ את ההמלצה למנות עורך דין חיצוני מטעמו שניתנה לאחר מינויו של התובע המיוחד רוברט מולר.