"טראמפ לא כשיר מוסרית" (צילום: רויטרס)
יש חקירה? טראמפ וקומי | צילום: רויטרס

לאחר שרק אתמול הכחיש נשיא ארה"ב טראמפ את הדיווח כי הוא חשוד בשיבוש חקירת הקשר עם רוסיה בשל פיטורי קומי, היום (שישי) כבר מצייר הנשיא תמונה אחרת. בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו אישר טראמפ כי מתנהלת נגדו חקירה סביב פיטורי ראש ה-FBI לשעבר, ככל הנראה בחשד לשיבוש הליכי חקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני נחקר על פיטורי ראש ה-FBI, על ידי האדם שאמר לי לפטר את ראש ה-FBI", צייץ טראמפ, ככל הנראה מתייחס לסגן התובע הכללי רוד רוזנשטיין שמינה את התובע המיוחד לחקור את החשד לקשרים עם רוסיה. "זה ציד מכשפות".

רק אתמול פרסם הנשיא הכחשה לדיווחים כי מתנהלת נגדו חקירה בנושא. "הם המציאו את הקנוניה הזאת עם הרוסים, מצאו אפס הוכחות, אז עכשיו הם הולכים על חשד לשיבוש הליכי משפט שמבוסס על הסיפור המזויף. נחמד", צייץ טראמפ בטוויטר. ישר לאחר מכן, הנשיא צייץ: "אתם עדים לציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה הפוליטית של אמריקה - שמובל על-ידי אנשים מאוד רעים ובעלי ניגודי עניינים!".

על פי הדיווח בוושינגטון פוסט אתמול, התובע המיוחד רוברט מולר זימן לראיונות שלושה בכירי ממשל בהווה ובעבר, במטרה לבדוק האם טראמפ אכן ניסה לשבש את החקירה. בין המזומנים, ראש שירותי המודיעין דן קוטס, ראש הסוכנות לביטחון לאומי מייקל רוג'רס וסגן ראש הסוכנות בעבר ריצ'רד לדג'ט.

איש מהבכירים לא היה מעורב בקמפיין הבחירות של הנשיא, אך קיים חשד כי היו מעורבים בניסיונות להניא את ג'יימס קומי, ראש ה-FBI שאותו פיטר טראמפ, מפתיחה בחקירה נגד מייקל פלין, לשעבר היועץ לביטחון לאומי. בשבוע שעבר סירבו קוטס ורוג'רס לענות על שאלות בנושא בפני הקונגרס. משרדו של מולר אף ביקש מהסוכנות לביטחון לאומי את כל המסמכים והתזכירים הקשורים לאינטראקציות בין הסוכנות לבית הלבן.

מדובר באחד הצעדים הראשונים שנוקט מולר באופן פומבי מאז החל בחקירה לפני כחודש. הצעד דרמטי בהתחשב בכך שעד כה התרכז מולר בחקירה האם הייתה מעורבות כלשהי בין הקמפיין של טראמפ לבין רוסיה - אולם הצעד האחרון מעיד על שינוי בכיוון, לעבר התמקדות בטראמפ עצמו וניסיונותיו, לכאורה, לפגוע בחקירה עצמה.

לאחרונה צצו דיווחים על כך כי טרמאפ שוקל לפטר את מולר, אותו מינה בעצמו לתובע המיוחד בנושא. יועציו הצליחו לעת עתה למנוע את המהלך, שעלול להיתפס כבעייתי במיוחד לאור העובדה שהקמפיין של טראמפ הוא העומד במרכז החקירה.