מתקפת טרור משולבת בלב הרפובליקה האסלאמית: פעילי טרור פתחו היום (רביעי) במתקפה בשתי זירות שונות בטהרן בירת אירן. בתקרית הראשונה פרצו ארבעה חמושים לבניין הפרלמנט בבירה, פתחו באש לכל עבר, רצחו שבעה בני אדם וככל הנראה לקחו כמה אנשים כבני ערובה. זמן קצר לאחר מכן דווח כי אחד התוקפים, שכפי הנראה נשא עליו חגורת נפץ, פוצץ את עצמו בתוך הבניין. בתקרית נוספת חמושים תקפו את מתחם הקבר של מייסד הרפובליקה חומייני בדרום טהרן. גם שם מחבלת מתאבדת פוצצה את עצמה. לפחות אדם אחד נהרג במתחם הקבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דאע"ש, על פי סוכנות הידיעות של ארגון הטרור, נטל אחריות על המתקפות. בעקבות האירועים, קראו בגופי המודיעין האירוניים לאזרחים להמנע מנסיעה באמצעי התחבורה הציבורית. הם דיווחו כי קבוצה נוספת של טרוריסטים נעצרה לפני שהספיקה לבצע פעולה שלישית במדינה.

על פי חלק מהדיווחים בכלי התקשורת במדינה, אחד מהיורים בפרלמנט נעצר. סוכנויות הידיעות האירניות פארס ומאר דיווחו כי "חמוש נכנס לתוך בניין הפרלמנט והחל לירות לעבר השומרים, הוא פגע באחד מהם ברגלו ונמלט מהמקום". 

ארכיון (צילום: סוכנות הידיעות פארס)
כוחות ביטחון פועלים בפרמלנט | צילום: סוכנות הידיעות פארס

לאחר מכן אחד החמושים ניסה לברוח מבניין הפרלמנט, אז נלכד בידי כוחות הביטחון. על פי סוכנות תסנים, ארבעה בני אדם מוחזקים כבני ערובה בקומות העליונות של הבניין. עוד דווח כי כוחות הביטחון חיסלו את אחד המפגעים.

הפיצוץ במתחם קבר חומייני (צילום: סוכנות הידיעות תסנים)
רגע הפיצוץ במתחם קבר חומייני | צילום: סוכנות הידיעות תסנים
בניין הפרלמנט, היום (צילום: מתוך טוויטר)
בניין הפרלמנט, היום | צילום: מתוך טוויטר

לדברי אחד המחוקקים ששהו בבניין, אחד משלושת החמושים החזיק באקדח והשניים הנוספים אחזו ברובי קלצ'ניקוב. חבר פרלמנט נוסף סיפר כי כל הדלתות של האולם נסגרו, ובשלב זה כוחות הביטחון כיתרו את התוקפים. "הייתי בתוך הבניין כשהירי החל, כולם היו המומים ומפוחדים", סיפר אחד העיתונאים שהיה עד לאירוע. "ראיתי שני גברים יורים ללא הבחנה".

בניין הפרלמנט, ארכיון (צילום: Mahdi Sigari)
דיווחים על ירי ונפגעים | צילום: Mahdi Sigari
הפרלמנט האירני (צילום: מתוך טוויטר)
צילום: מתוך טוויטר

בתקרית הנוספת שהתרחשה במתחם הקבר של מנהיג המהפכה באירן, האייתוללה רוחאללה חומייני, מחבלת פתחה באש ולאחר מכן פוצצה את עצמה במתחם. אדם אחד נהרגו ומספר בני אדם נוספים נפצעו.