שם קץ לחייו. טאי גבריאל (צילום: CNN)
שם קץ לחייו. טאי גבריאל | צילום: CNN

אמו של הילד בן ה-8 מארה"ב, שלפי החשד שם קץ לחייו, קוראת למנוע את המקרים הבאים: אתמול (ראשון) פורסם תיעוד מקטטה בבית ספר בסינסינטי שבאוהיו בחודש ינואר, בה הותקף גבריאל טאי בן ה-8. זמן קצר לאחר הקטטה נמצא טאי ללא רוח חיים, ואמו קוראת "לטפל במגיפה שפוגעת בחברה שלנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קורנליה ריינולדס, אמו של גבריאל, התחייבה לדבר בשמו של בנה המנוח ואמרה כי "קולו תמיד יישמע": היא קראה להורים ברחבי המדינה להגיד לילדים לבקש עזרה אם נפגעו בדרך זו או אחרת.

"זו המחויבות שלי שהדבר הזה לא יקרה שוב לעולם", מסרה ריינולדס בהודעה פומבית. "זה לא ייעלם מעצמו - אנשים צריכים לדעת את האמת ולעזור לטפל במגיפה הזו". לדבריה, הבעיה תיפתר רק אם הורים "יפיצו מודעות וידברו". לדבריה, איש מאנשי בית הספר לא סיפר לה על התקיפה שייתכן שהובילה לטרגדיה.

בעוד האם טוענת שמדובר בהתאבדות על רקע הבריונות שספג בנה, חוקרת מקרי המוות פתחה מחדש את החקירה: החוקרת במחוז המילטון, לאקשמי סמארקו, בתחילה קבעה כי מדובר בהתאבדות אך לאחר שבוע אמרה כי תבחן מחדש את פציעותיו של הילד ותבדוק האם ישנו גורם אחר למותו של הילד. החוקרת סיפקה נימוק פסיכולוגי לפתיחת החקירה מחדש: "קשה לי להאמין שילד בן שמונה בלבד יכול להתאבד ומבין את המשמעות של המעשה".

הפרשה עלתה על סדר היום ביום חמישי האחרון, אז טען עורך הדין המייצג את משפחתו של הילד כי שם קץ לחייו בחודש ינואר לאחר שחבריו התעללו בו במהלך הלימודים. בתיעוד נראים חבריו לספסל הלימודים של טאי תוקפים אותו ומשכיבים אותו על הקרקע. לאחר מכן הם הטיחו אותו לעבר הקיר עד שאיבד את הכרתו. רק כעבור שבע דקות וחצי התערבו אנשי צוות בית הספר.

תיעוד ממצלמות בית הספר (צילום: מתוך ה-youtube)
תיעוד ממצלמות בית הספר | צילום: מתוך ה-youtube

"לא סיפרו לאם את כל הסיפור"

באותו ערב אמו של טאי, שלא ידעה על שאירע בבית הספר, סיפרה כי הבהילה אותו לבית החולים לאחר שהקיא, אך שם סברו כי הוא פיתח תסמיני שפעת. 48 שעות לאחר התקרית מצאה האם את בנה ללא רוח חיים בחדר השינה שלו, כשעל פי דיווחים הוא תלה את עצמו באמצעות עניבה.

"בבית הספר לא סיפרו לאם את כל הסיפור", ציין עורך הדין שמייצג את המשפחה. "טענו שם כי הסימנים שלו היו חיוניים והוא נראה בסדר". אירוע התקיפה התגלה במקרה על ידי עורך הדין, לאחר שהצליח לשים את ידו על תיק משטרתי שעסק בתקרית והכיל את התיעוד ממצלמות האבטחה וכן דוחות של מומחים לאובדנות.

"התלמידים בעטו בילד, לעגו לו וקיללו אותו", צוין בדוח מטעם מומחה. "ניתן לראות בתיעוד עבירות שגובלות במישור הפלילי". עם זאת, המומחה ציין כי בשל גילם של הילדים על בית הספר לטפל במקרה.

במוסד החינוכי הציבורי בסינסינטי הציגו גרסה שונה של האירועים. "בעוד אנו מודאגים לגבי משך הזמן שבו הילד שכב ללא תזוזה ללא התערבות מבוגר, בית הספר פעל על פי הפרוטוקול", ציינו בהנהלה. לדבריהם, טאי נלקח לאחות בית הספר שבדקה אותו והמליצה לאם לקחת אותו לבית החולים.