לפני הבחירות בבריטניה - מתקפת טרור בכמה מוקדים בלונדון: לפחות שישה בני אדם נהרגו כשרכב מסחרי ובו שלושה מחבלים, דרס קצת אחרי חצות שעות ישראל (בין שבת לראשון) הולכי רגל על גשר לונדון במרכז הבירה הבריטית. לאחר מכן המחבלים ירדו מהרכב כשהם חמושים בסכין והחלו לדקור אנשים בסמוך למתחם המסעדות "בורו" הסמוך לגשר. לפחות 30 בני אדם נפצעו, שלושת המחבלים נורו על ידי המשטרה ונהרגו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"המחבלים נורו תוך 8 דקות מהדיווח הראשון", אמר מארק ראולי, מהיחידה למלחמה בטרור בלונדון. "השוטרים הגיבו במהירות ובאומץ שלושת החשודים החמושים נורו ונהרגו במתחם ה'בורו', הם לבשו על גופם מה שנראה תחילה כמו מטען נפץ, אך בסוף התברר כי מדובר בתרמית".

עדי ראייה סיפרו כי שלושה בני אדם חמושים בסכין יצאו מהרכב והחלו להתקדם למסעדות הנמצאות בסמוך לגשר והחלו לדקור את האנשים. כוחות המשטרה שהגיעו למקום החלו במרדף שבסופו החשודים נורו. 

הפיגוע המשולב בלונדון לפני שבועיים
גופות שניים מהמחבלים | צילום: מהטוויטר

עדי ראייה סיפרו לרשת BBC כי רכב מסחרי לבן שנסע במהירות גבוהה התנגש בהולכי רגל שהלכו על הגשר. "נראה שהוא רצה לפגוע בקבוצת אנשים שעמדה על הגשר", סיפר עד ראייה לאירוע הדריסה. "לא ידעתי מה לעשות, זה היה נורא. חשבתי על הפיגוע בווסטמיניסטר".

ברשת סקיי ניוז הבריטית דיווחו כי אחד החשודים התבצר במקום ודקר 2 בני אדם. עדי ראייה סיפרו שראו פצועים רבים שבורחים מהזירה, חלקם עם פצעי דקירה. עד ראייה נוסף, איש צבא לשעבר, אמר ששמע קולות ירי עוד לפני שהתחיל האירוע.

בהלה בלונדון אחרי הפיגוע
אזרחים נמלטים מהמרקט בבורו | צילום: CNN

 צוותי המשטרה שהגיעו למקום חסמו את כל הכניסות והיציאות מהרחובות באזור, תוך שהם נכנסים למסעדות ומבקשים מהמבלים להתחבא עד לסיום האירוע. הרשויות בלונדון קראו לתושבים באוזר להישאר בבתיהם כל עוד המרדף אחר החשודים מתרחש.

בהלה לאחר הפיגוע בגשר לונדון
המשטרה פינתה את האזור | צילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי עודכנה בפרטי האירוע והכריזה שתכנס ישיבת חירום. בנוסף, הודתה לכוחות הביטחון הבריטיים שמנהלים את המרדף: "מנהלים את האירוע הנורא כמו איום טרור פוטנציאלי". משטרת לונדון הכריזה על האירוע כ"אירועי טרור".

זירת הפיגוע בגשר לונדון
המשטרה הגיבה במהירות | צילום: CNN

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ בטוויטר בתגובה להתפתחויות בלונדון ואמר שארה"ב עומדת לצד בריטניה: "כל מה אפשר לעשות כדי לעזור - נעשה". ראש עיריית לונדון, סאדיק חאן, גינה גם הוא את מתקפת הטרור ה"מתוכננת והפחדנית" כנגד אזרחים חפים מפשע.

דאע"ש פירסמה בשבת באמצעות האפליקציה טלגרם בו היא מפצירה בתומכיה להוציא לפועל פיגועי דריסה, דקירה וירי במהלך חודש הרמדאן.

זירת הפיגוע בלונדון
זירת הדריסה בגשר לונדון | צילום: Sky News