ג'ון בנג'י הייווד, ילד בן 10 על הספקטרום האוטיסטי מפלורידה, חשב שהוא מגיע לבית הספר השבוע כדי להיבחן. לתדהמתו - ולתדהמת אמו, שתיעדה את האירוע - בבית הספר חיכו לו שוטרים, שאזקו אותו והכניסו אותו לניידת. את הלילה בילה במתקן לנוער, ושוחרר למעצר בית רק בבוקר המחרת. הוא אמור להתייצב בבית המשפט בעוד כחודש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנובמבר האחרון הושעה ג'ו למשך מספר חודשים מבית הספר, לאחר שהיכה את אחד מעובדי בית הספר. אמו של ג'ון טוענת כי לא ידעה כי בעקבות המקרה הוצא צו מעצר נגד בנה, ולכן הופתעו שניהם כשעם שובו של הילד למוסד המתינו לו השוטרים. "יש לו אוטיזם, הוא לא יודע מה קורה, הוא מפוחד - הוא רק בן 10!", היא נשמעת אומרת לשוטרים בסרטון מהאירוע.

"הוא כזה מתוק כשהוא בסביבה אוהבת ותומכת", כתבה האם בפוסט בפייסבוק בעקבות האירוע. "הוא מנומס ואומר 'תודה', ו-'בבקשה'. אבל כשמתגרים בו, הוא יכול להתפרע, בלשון המעטה". לדבריה, גם בסרטון ניכר כי בנה משתדל להשתמש בכל הכלים שלמד כדי להתמודד עם המצב ולהישאר רגוע.

"אני רוצה שהסרטון הזה יהיה ויראלי, כדי להעלות את המודעות למחסור השירותים במערכת החינוך לתמיכה בילדים עם מוגבלויות", הסבירה. לדברי מנהל המרכז לאוטיזם, ד"ר ג'ק סקוט, המעצר מעולם לא היה צריך להתקיים. "זה אירוע מצער, ומעולם לא היה צריך לעבור למישור הפלילי", אמר.