איזי ג'ט: "ביצענו הערכה בטיחותית וביטחונ (צילום: רויטרס)
הנוסעים נדהמו מבקשת הטייס | צילום: רויטרס

טיסה שמתעכבת ביומיים זה תמיד דבר לא נעים, אך בשביל נוסעי טיסת איזיג'ט שנתקעו בספרד זה היה רק תחילת הסיוט. הנוסעים בשדה התעופה במלגה נדהמו כאשר הטייס הודיע להם, לטענתם, שאחד המנועים לא עובד ועליהם לערוך הצבעה ולהחליט אם לטוס במצב כזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווח בעיתון הבריטי "דיילי מייל", הנוסעים שהיו אמורים להמריא מספרד אל בריטניה התעכבו במשך יומיים וכשלבסוף עלו על המטוס וחיכו להמראה יצא אליהם הקברניט, עדכן אותם בתקלה טכנית באחד המנועים ואמר כי הסיכוי ששני המנועים יפעלו הוא רק 50%.

לטענת הנוסעים, בשלב זה ביקש מהם הטייס לערוך הצבעה ולהחליט האם הם רוצים לטוס כך והדבר עורר בהלה בקרב הנוסעים. "אנשים במטוס צעקו ובכו, גם ככה זה היה אחרי יומיים שהיינו תקועים במלגה. 12 אנשים רצו להישאר בכל זאת על המטוס, אבל הרוב פשוט רצו לרדת ממנו", סיפר אחד הנוסעים.

"הטייס אמר שמעולם לא נתקל בתקלה כזאת"

ג'מה הופר, שהייתה על הטיסה עם בעלה וארבעת ילדיה, סיפרה: "הטייס הגיע ואמר לנו שמעולם לא נתקל בתקלה כזו בכל שנותיו. הוא פשוט תיאר לנו את התקלה ואמר לנו להצביע. אנשים נכנסו לפאניקה, זה היה מעורר אימה". לטענת הנוסעים, נתנו להם להמתין כשעתיים לפני שאישרו להם לרדת מהמטוס.

בחברת איזיג'ט הסבירו כי הטייס ניסה להשתמש במנוע אחד כדי להניע את המנוע השני לפי הנהלים: "בגלל שהוא היה מודע לכך שהנוסעים כבר התעכבו זמן רב בגלל בעיות טכניות, הטייס שאל אותם אם הם רוצים לרדת מהמטוס בזמן הנסיון להניע את המנוע התקול או לרדת מהמטוס".

בחברה הדגישו בנוסף כי "בשום שלב הטייס לא שאל את הנוסעים, או היה מנסה להמריא בלי ששני המנועים עובדים כמו שצריך, בסופו של דבר הוחלט להעביר את הנוסעים למטוס חלופי".