חבר הקונגרס שנפצע באירוע, סטיב סקאלס (צילום: רויטרס)
חבר הקונגרס שנורה (ארכיון) | צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס היום (חמישי) למצבו של חבר הקונגרס סטיב סקאליס שנורה אתמול במהלך אימון בייסבול. "הוא במצב קשה יותר ממה שחשבו", אמר הנשיא. "הוא עלול להיות בצרות". שסקאליס נכנס הערב פעם נוספת לחדר הניתוח - זהו הניתוח השלישי שהוא עובר מאז שנפגע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מצד שני טראמפ ציין שהוא מקווה שסאקליס יצליח להתגבר על הפצעים הקשים ולהתאושש. "הוא לוחם אדיר, והוא הולך להיות בסדר", אמר הנשיא ושלח את האיחולים למשפחתו של חבר הקונגרס הפצוע.

הנשיא ציין כי פציעתו של סקאליס, 'מצליף' המפלגה הרפובליקנית, הצליחה לאחד את אזרחי המדינה. "בדרכו המיוחדת, סטיב הביא אחדות למדינה שלנו, שכבר הרבה זמן מפולגת", אמר טראמפ.

מבית החולים בו מאושפז חבר בית הנבחרים האמריקני סטיב סקאליס נמסר אתמול כי חבר הקונגרס יצא מניתוח ומצבו מוגדר אנוש. מוקדם יותר באותו הערב פרסמה המשטרה המקומית את זהותו של היורה. על פי ההודעה, מדובר באזרח אמריקני בשם ג'יימס הוג'קינסון בן 66 מאילנוי. הוא נעצר מיד לאחר האירוע ונלקח לחקירה, אך מת מפצעיו לאחר מספר שעות.

החשוד על רקע זירת הירי (צילום: רויטרס)
זירת הירי, והחשוד (אתמול) | צילום: רויטרס

כ-15-25 מחוקקים נכחו באירוע במהלך הירי, כשעמם לפחות 12 אנשי צוות ועוד אנשי אבטחה. "ראיתי רובה, שמעתי פיצוץ ובו זמנית שמעתי את סטיב סקאליס צועק", שיחזר אחד מחברי הקונגרס שהיו במקום. חבר הקונגרס ראנד פול, שנכח גם הוא בתקרית, סיפר כי שמע "רצף מהיר של יריות. ראיתי שסקאליס נורה, אבל שהוא עדיין זז".