יממה לאחר הפיגוע הרצחני בגשר לונדון בו נרצחו 7 בני אדם, החלה היום (ראשון) המשטרה הבריטית במבצע מעצרים, במהלכו נעצרו 12 חשודים במזרח העיר. עדי ראייה סיפרו כי הבחינו בארבע נשים עם כיסוי ראש המוצאות מבניין על ידי המשטרה המקומית. במשטרה הבהירו כי יתגברו את האבטחה בגשרים בלונדון החל מהלילה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"שוטרים מהיחידה נגד טרור עצרו הבוקר 12 אנשים בברקינג, מזרח לונדון בחשד לקשר ביניהם לפיגוע הטרור אתמול בגשר לונדון ובשוק 'בורו'", נכתב בהודעה רשמית מטעם המשטרה. "החיפושים במספר כתובות עדיין נמשכים". בשעות אחר הצהרים נמשכו פשיטות המשטרה במזרח לונדון.

אין קשר לפיגוע במנצ'סטר (צילום: sky news)
אין קשר לפיגוע במנצ'סטר | צילום: sky news
ר"מ בריטניה מיי (צילום: רויטרס)
"מספיק זה מספיק". מיי | צילום: רויטרס

כמו כן עדכנה משטרת לונדון כי כוח המשטרה שהגיע לזירת הפיגוע ירה לא פחות מ-50 קליעים לעבר שלושת המחבלים על מנת לנטרלם. בנוסף הבהירו כי הפיגוע בוצע על ידי אותם שלושה מחבלים שחוסלו, וכי אין מחבלים נוספים שנמלטו מהזירה. "שמונה שוטרים חמושים דרכו את נשקם, על פי ההערכות שלנו כ-50 קליעים נורו על ידי אותם שמונה שוטרים והמחבלים נוטרלו", מסרה המשטרה.

אתמול דרסו מחבלים באמצעות רכב מסחרי עוברי אורח שהלכו על גשר לונדון, ולאחר מכן ירדו מהמכונית כשהם חמושים בסכין והחלו לדקור אנשים סמוך למתחם האוכל "בורו". השוטרים חיסלו את המחבלים, שלבשו על גופם מה שנראה תחילה כמו מטען נפץ, אך לאחר בדיקה התברר כי מדובר בזיוף. 48 בני אדם נפצעו ופונו לבתי החולים, ועל פי העדכונים האחרונים מצבם של 21 מהם מוגדר קריטי.

"הגיע הזמן להגיד מספיק זה מספיק"

הפיגוע אתמול מתרחש פחות משבועיים אחרי הפיגוע במנצ'סטר בו נרצחו 22 בני אדם. בדברים שנשאה מוקדם יותר היום ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי אמרה כי אמנם אין קשר בין הפיגוע במנצ'סטר לבין זה שאירע אמש בלונדון, אך כן עומדת מאחוריהם אותה אידיאולוגיה משותפת המתנגדת לערכי המערב. מיי הוסיפה כי האינטרנט הוא סביבה המאפשרת את טיפוח והפצת האידיאולוגיה הזו, והדגישה כי על הממשל לפעול לצמצום המגמה. לדבריה, "הטרור לא יובס רק בכוח". עוד חשפה כי המשטרה הצליחה למנוע חמישה אירועי טרור נוספים בתקופה האחרונה.

ההשתלטות על אחד המחבלים (צילום: Gabriele Sciotto, sky news)
ההשתלטות על אחד המחבלים | צילום: Gabriele Sciotto, sky news

"הגיע הזמן להגיד מספיק זה מספיק", הדגישה מיי. "עלינו להמשיך לחיות את חיינו כרגיל ולדבוק בערכים שלנו, אבל כשזה מגיע לטרור דברים צריכים להשתנות. שתי מפלגות השהו את הקמפיין שלהן - אולם אסור לתת לטרור להשפיע על התהליך הדמוקרטי, ולכן המפלגות יחזרו לקמפיינים מחר והבחירות ייערכו כמתוכנן, ביום חמישי הקרוב".

חשד לפיגוע בלונדון, ארכיון (צילום: CNN)
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: CNN
הפיגוע בלונדון הצית מחדש הדיון על הצו (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: רויטרס

במקביל הבהירו מארגני מופע הצדקה למען נפגעי הפיגוע במנצ'סטר כי למרות הפיגוע אמש, הוא יתקיים כרגיל. בקונצרט תופיע הזמרת אריאנה גרדנה, שבמהלך הופעתה התרחש הפיגוע במנצ'סטר.