סטיב סטפנס
סטיבנס. מצוד ארצי | צילום:

המרדף אחר "רוצח הפייסבוק", סטיב סטיבנס, הופך למצוד ארצי: המשטרה ביקשה מתושבי אוהיו, אינדיאנה, מישיגן, ניו יורק ופנסילבניה לשמור על עירנות, לאחר שטרם הצליחו לתפוס את מי החשוד שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו תיעוד שלו רוצח אדם ברחוב. בסרטון אחר שהעלה לרשת החברתית התרברב כי רצח בעבר 13 אנשים - וכי בכוונתו לרצוח עוד.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המצוד אחרי סטיבנס, בן 37, החל באוהיו לאחר שהעלה תיעוד שלו רוצח את רוברט גודווין בן ה-67 בעודו צועד לביתו לאחר ארוחת הפסחא. בניגוד לדיווחים ראשונים על המקרה, סטיבנס לא שידר את הרצח בשידור חי, אלא העלה תיעוד שלו. בסרטון הוא נראה מכוון אקדח לפלג גופו העליון של גודווין ויורה בו למוות. תוך שלוש שעות הוסר הסרטון מהרשת, ומשפחתו של גודווין ביקשה מהגולשים לא להפיץ גרסאות שלו מתוך כבוד למת. 

בני משפחתו של גודווין אמרו לתקשורת כי הם סולחים לסטיבנס, ומבקשים ממנו להסגיר את עצמו. "אני לא רואה לראות אותו מת, כל מה שאני רוצה זה לראות אותו מובא לבית המשפט", אמר בנו של גודווין, רובי מילר, בריאיון לרשת CNN. "אני רוצה שהמשפחה שלי תוכל לסגור מעגל. יש לי כרגע חור בלב, אבל הדבר האחד שאי רוצה לומר הוא שאני סולח לו".

אין תמונה
"סולחים לו, שיסגיר את עצמו". סטבנס

פייסבוק התייחסה למקרה, שממשיך לזעזע את ארה"ב, וגינתה את השימוש שביצע החשוד ברצח ברשת החברתית. "זה פשע נורא ואנחנו לא מאפשרים מעשים כאלה בפייסבוק", נמסר מדוברות החברה. "אנחנו עובדים קשה כדי לשמור על סביבה בטוחה ברשת ואנחנו יוצרים קשר עם גורמי חירום ואכיפה כאשר נודע לנו על איומים פיזיים ישירים".

למרות המעשה החריג, לא מדובר בפעם הראשונה שפגיעה קשה תועדה בפייסבוק: בחודש ינואר השנה ארבעה אפרו-אמריקנים משיקגו הואשמו בפגיעה בנער בן 18 תוך כדי תיעוד ישיר של האירוע.