יוזף פריצל "נולד לאנוס" (צילום: רויטרס)
יוזף פריצל "נולד לאנוס" | צילום: רויטרס

במשך 24 שנה הוחזקה אליזבת' פריצל בשבי בידי אביה יוזף, שאנס אותה יותר מ-3,000 פעמים ואף ילדה לו שבעה ילדים. כעת, 9 שנים לאחר ששוחררה, נחשפים לראשונה הדברים שסיפרה לחוקרים על הזוועות שעברה. "איש לא יאמין לי", היו מילותיה הראשונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

החוקר האוסטרי וויליבאלד ריטנר, מהחוקרים הראשונים שדיברו עם אליזבת' לאחר שחרורה מידי אביה, חושף את הרגעים הדרמטיים בסרט דוקומנטרי עבור ערוץ 5 הבריטי. כך למשל סיפר ריטנר כי במהלך השיחות, אליזבת', היום בת 52, לא קראה ליוזף פריצל בשמו, וגם לא קראה לו אבא, אלא פשוט התייחסה אליו כ"הוא".

יוזף פריצל ואליזבת' - אבא מפלצת (צילום: חדשות 2)
יוזף פריצל ואליזבת' - אבא מפלצת | צילום: חדשות 2

ריטנר סיפר שבתחילה אליזבת' לא רצתה לדבר כלל, אך לאחר שהחוקרים התעקשו היא אמרה "אם אגיד לך בדיוק איך הכל קרה - איש לא יאמין לי". בחקירה שנערכה, אליזבת' חששה שהעולם יאמץ את גירסתו של יוזף פריצל. היא אמרה שהיא תהיה מוכנה לדבר רק במידה ויבטיחו לה שהיא לא תצטרך לראות את פריצל - אביה, יותר לעולם.

פריצל האב - היום בן 82, נשלח למאסר עולם ב-2009 אחרי שהודה באונס בתו שוב ושוב, אונס שהסתיים בלידם של שבעה ילדים, שלושה מהם אף הוחזקו איתה. לאחר המקרה פרסמה המשטרה תמונות של המרתף בו היא הוחזקה - חלל קטן ללא חלונות.

פריצל במהלך משפטו ב2009 (צילום: AP)
פריצל במהלך משפטו ב2009 | צילום: AP

הסיוט של אליזבת' הסתיים באפריל 2008 כשאחת מבנותיה, קרסטין בת ה-19, חלתה מאוד ואליזבת' הצליחה לשכנע את פריצל שללא טיפול רפואי - היא תמות.

ד"ר היידי קסטנר, פסיכיאטרית שראיינה את פריצל וגם השתתפה בסרט, תיארה כיצד הוא ראה את עצמו כ"אדם שנולד לאנוס". "במילים הסתומות שלו הוא הסביר את הצורך שלו לשלוט בנשים, לשלוט במשהו, לשלוט גם מבחינה מינית - זה צורך שהוא הרגיש - הוא לא ידע למה אבל הוא אמר שזה בתוכו", הסבירה.