נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשא דברים אמש (ראשון) בנאום מוקלט בפני הקונגרס היהודי העולמי בניו יורק ואמר כי יש להביס את האנטישמיות העולמית. "השואה היא הפרק האפל ביותר בהיסטוריה האנושית", אמר טראמפ. "המוח לא יכול לתפוס את הכאב, את הזוועות ואת האובדן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"6 מיליון יהודים, שני-שליש מיהודי אירופה, נרצחו בידי הנאצים", הוסיף הנשיא. "הם נרצחו בידי רשע שמילים אינן יכולות לתאר והלב האנושי אינו יכול להכיל. ביום הזיכרון לשואה, אנו מביטים בחזרה על הפרק האפל בהיסטוריה האנושית, אנו מתאבלים, אנו זוכרים, אנו מתפללים ואנו מתחייבים - לעולם לא עוד".

בנאום, שערך 4 דקות, התייחס טראמפ לסבלו של העם היהודי בשואה, לצד הבטחה לתמוך בישראל במאבקה נגד האנטישמיות העולמית. "אנו חייבים למגר את הגזענות והאנטישמיות בכל מקום בו הן נמצאות. אנו חייבים לנצח את הטרור ואל לנו להתעלם מהאיומים של ממשל שמדבר בפתיחות על הרצון להשמיד את ישראל", אמר טראמפ בהתייחסו לאירן.

ממשלו של טראמפ ספג ביקורות בתקופה האחרונה על יחסו לשואת העם היהודי. ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה ולגבורה בחודש ינואר נאם הנשיא טראמפ, אך השמיט את העם היהודי וסבלו מהנאום. בחודש שעבר עורר סערה דובר הבית הלבן ספייסר לאחר שאמר כי אפילו היטלר לא הגיע לרמתו של נשיא סוריה אסד והשתמש בנשק כימי. לאחר מכן ספייסר נאלץ להתנצל על דבריו.