שעות ספורות אחרי מתקפת הטרור המשולבת של דאע"ש באירן, שכללה פיגועי התאבדות וירי שבוצעו במקביל בפרלמנט ובמתחם קבר חומייני בטהרן, התקשורת האירנית מדווחת כי האירוע הסתיים וכל המחבלים חוסלו. הרשויות באירן הודיעו כי 12 בני אדם נרצחו בפיגועים ו-39 נפצעו. דאע"ש פרסם תיעוד דרמטי בו נראים אנשיו החמושים מסתובבים בתוך הפרלמנט ויורים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון הקשה מתוך בניין הפרלמנט, נשמעים החמושים צועקים ונראים מסתובבים בין חדרי הבניין, כשעל הרצפה נראות גופות שותתות דם וברקע נשמעים קולות הירי. על פי משרד הפנים האירני, אחד המחבלים פוצץ מטען שהיה על גופו והאחרים חוסלו בהמשך בחילופי האש.

במשרד הפנים האירני אמרו כי התוקפים הגיעו לבית המחוקקים כשהם מחופשים לנשים, ונכנסו אליו דרך השער הראשי. מיד אחרי שהיו בתוך הבניין, הם פתחו באש לכל עבר, רצחו כמה בני אדם ולפי הדיווחים אף לקחו כמה אנשים כבני ערובה.

צלפים של כוחות הבטחון האיראנים ליד הפרלמנט (צילום: סוכנות הידיעות פארס)
צילום: סוכנות הידיעות פארס
ארכיון (צילום: סוכנות הידיעות פארס)
צילום: סוכנות הידיעות פארס

בפיגוע נוסף שבוצע כמעט בו זמנית, תקפו חמושים של דאע"ש את מתחם הקבר של מייסד הרפובליקה, האייתוללה חומייני, בדרום טהרן, ולפי הדיווחים מחבלת מתאבדת פוצצה את עצמה. כמה בני אדם נהרגו במתקפה הזאת.

בעקבות האירועים, קראו בגופי המודיעין האירניים לאזרחים להימנע מנסיעה באמצעי התחבורה הציבורית. הם דיווחו כי קבוצה נוספת של טרוריסטים נעצרה לפני שהספיקה לבצע פעולה שלישית במדינה.

חוקר אירני שהגיע לזירה (צילום: סוכנות הידיעות פארס)
חוקר אירני שהגיע לזירה | צילום: סוכנות הידיעות פארס
בניין הפרלמנט, ארכיון (צילום: Mahdi Sigari)
בניין הפרלמנט, ארכיון | צילום: Mahdi Sigari

לדברי אחד המחוקקים ששהו בבניין הפרלמנט, אחד מהחמושים החזיק באקדח ושניים נוספים אחזו ברובי קלצ'ניקוב. חבר פרלמנט נוסף סיפר כי כל הדלתות של האולם נסגרו, וכוחות הביטחון כיתרו את התוקפים. "הייתי בתוך הבניין כשהירי החל, כולם היו המומים ומפוחדים", סיפר אחד העיתונאים שהיה עד לאירוע. "ראיתי שני גברים יורים ללא הבחנה".