מסוק של משטרת ונצואלה ירה אמש (שלישי) על מבנה בית המשפט העליון ומשרד הפנים בקראקס, בירת ונצואלה, במה שהנשיא ניקולס מדורו כינה "מתקפת טרור חמושה" שנועדה להפיל את השלטון.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי הרשויות, פעילים בארגון בלתי ידוע חטפו את המסוק המשטרתי וירו מתוכו 15 קליעים לעבר בניין משרד הפנים בזמן שאירוע הומה אדם התקיים במבנה וממנו גם הוטלו ארבעה רימונים על בית המשפט, בשעה ששופטים נכחו בבניין. לא דווח על פצועים בתקריות.

"במוקדם או במאוחר נתפוס את המסוק ואת אלה שעומדים מאחורי מתקפת הטרור החמושה נגד מוסדות המדינה", אמר מדורו. "הם עלולים היו לגרום למותם של עשרות בני אדם".

"מתקפת טרור חמושה". מדורו (צילום: רויטרס)
"מתקפת טרור חמושה". מדורו | צילום: רויטרס

לפחות 75 בני אדם נהרגו ומאות נעצרו בגל הפגנות ענק נגד השלטון, שהחל בחודש אפריל האחרון. המפגינים קראו לנשיא מדורו להתפטר לאור המשבר הכלכלי החריף ודיכוי האופוזיציה במדינה באמצעים לא דמוקרטים.

זמן קצר לאחר המתקפה, גבר שהזדהה בשם אוסקר פרז העלה לרשת סרטון בו הוא מביע את התנגדותו ל"ממשלה הפושעת" במדינתו. בהודעתו המצולמת, אמר פרז כי הוא טייס ביחידה משטרתית מובחרת ודרש ממדורו לפנות את כיסאו.

בעודו לבוש בחליפת טייסים, אמר פרז כי הוא מדבר בשם מה שהוא כינה "קואליציה של קציני צבא ומשטרה" ושל פקידים בשלטון, וקרא לעם הוונצואלי להמשיך במאבק למען החוקה.