הטרגדיה של בעלי אסוס בסרי לנקה (צילום: רויטרס, חדשות)
סחורה בשווי 6.25 מיליון ליש"ט נהרסה | צילום: רויטרס, חדשות

ענקית האופנה האינטרנטית הבריטית ASOS הודיעה היום (שלישי) כי בעקבות שריפה שפרצה במחסן החברה בפאתי העיר ברלין, נהרסה סחורה בשווי 6.25 מיליון ליש"ט (29 מיליון שקלים).

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מרכז התפוצה "יורוהאב 2" של החברה הכיל כשבעה מיליון פריטים כשהדליקה פרצה בשעה 03:00 לפנות בוקר. על פי ההודעה, המחסן שנפגע מהלהבות הכיל באותה העת כשני מיליון פריטים. מ-ASOS נמסר כי החברה מבוטחת לחלוטין במקרה של אובדן סחורה ופגיעה בעסקים.

זוהי לא הפעם הראשונה שחברת קמעונאות האופנה האינטרנטית נפגעת משריפות. מרכז התפוצה המרכזי של החברה בלונדון עלה באש בשנת 2014 והביא לנזק בשווי 30 מיליון ליש"ט (140 מיליון שקלים). כמו כן, בשנת 2005, פיצוץ מיכלי דלק גרם להרס רב לאחד ממחסני החברה.

"המרכז הלוגיסטי של ASOS שאחראי על אספקת מוצרים להזמנות לישראל נמצא בבריטניה והוא לא נפגע", מסביר יניב בן טובים, מנכ"ל E-post, שמפעילה 350 נקודות בפריסה ארצית ומשמשת כחברת ההפצה הבלעדית של ASOS בישראל. "השריפה בברלין לא צפויה להשפיע בשום צורה על הלקוחות הישראלים של האתר. בכל מקרה, כל ההזמנות מוגנות בביטוח כנגד מקרים כמו שריפה ועל כן אין כל סיבה לדאגה ללקוח הישראלי".