החשוד המרכזי במתקפת הטרור אתמול ברכבת התחתית בסנט פטרבורג הוא יליד רוסיה שנולד בקירגיסטאן, מדינה שבעבר הייתה חלק מהגוש הסובייטי - כך הודיע המודיעין בקירגיסטאן למוסקבה. חוקרי הפיגוע ברוסיה טוענים שהפיצוץ הקטלני נעשה על ידי מטען שכנראה פוצץ מחבל מתאבד, שחלקי גופתו נמצאו באחד הקרונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ועדת החקירה הרוסית הודיעה הבוקר כי "יש אפשרות שמטען הנפץ התפוצץ על ידי גבר, שחלקי גופתו נמצאו בקרון השלישי של הרכבת. האיש זוהה, אבל זהותו לא תיחשף לעת עתה לטובת החקירה". בשלב זה, לא ברור אם מדובר באותו חשוד מקירגיסטאן בשם אקבארזון ג'לילוב.

מספר ההרוגים בפיגוע עלה היום ל-14, כש-49 פצועים עדיין מאושפזים בבתי החולים. על פי הדיווחים ברוסיה, המספר היה יכול להיות גבוה עוד יותר אם המטען הנוסף שנמצא בתחנת רכבת ופורק היה מתפוצץ.

עצרות זיכרון בתחנת הרכבת שנפגעה (צילום: רויטרס)
עצרות זיכרון בתחנת הרכבת שנפגעה | צילום: רויטרס

הגרדיאן הבריטי מדווח כי המודיעין בקירגיסטאן עדכן את הרשויות הרוסיה שאקבארזון ג'לילוב, בן 22, אזרח רוסי שנולד בקירגיסטאן, הוא אחד החשודים במעורבות בפיגוע. ג'לילוב חי ברוסיה מזה שש שנים.

הבוקר התקבלה התראה טלפונית בסנט פטרבורג על מטען נוסף ברכבת התחתית וכל התחנות בעיר השנייה בגודלה ברוסיה נסגרו מיד. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב שפגש הבוקר את עמיתו מקירגיסטאן, ארלן אבדילדאייב, אמר שהפיגוע מדגיש את חשיבות "שיתוף הפעולה במלחמה נגד הרשע".