הנסיכה מאקו (צילום: רויטורס)
הנסיכה מאקו | צילום: רויטורס

הכול בגלל האהבה: הנסיכה היפנית מאקו, נכדתו של הקיסר אקיהיטו, הודיעה על אירוסיה לקיי קומורו, אזרח מן השורה העובד במשרד עורכי דין במקביל ללימודי התואר השני שלו. בכך מוותרת הנסיכה בת ה-25 על מקומה במשפחה המלכותית, כפי שקובע החוק היפני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאקו וקומורו הכירו לפני כחמש שנים, בעת לימודיהם באוניברסיטה בטוקיו. בצירוף מקרים משעשע, במהלך לימודיהם כיכב קומורו כ"נסיך הים" בקמפיין תיירות של עיירת החוף פוג'יסאווה, הממוקמת דרומית לטוקיו. האירוסין ייכנסו לתוקף רק בתום טקס חילופי המתנות המסורתי.

על פי הכללים האימפריאליים, רק גברים יכולים לרשת את כס המלוכה. כיום ישנם שלושה יורשים בלבד: נסיך הכתר נארוהיטו; אחיו הצעיר נסיך הכתר אקישינו; ובנו של אקישינו, הנסיך היסאהיטו. מלבד מאקו, ישנן עוד שש נסיכות רווקות, שעלולות לאבד גם הן את מקומן במשפחה המלכותית אם יינשאו לפשוטי עם.

קומורו. כיכב כ"נסיך הים" (צילום: CNN)
קומורו. כיכב כ"נסיך הים" | צילום: CNN

האחרונה לוותר על מקומה במשפחת המלוכה הייתה דודתה של מאקו, סאיאקו - בתו היחידה של הקיסר. סאיאקו נישאה למתכנן הערים יושיקי קורודה בשנת 2005. ביפן הביעו חשש מגודלה של המשפחה המלכותית, המונה כיום רק 19 בני אדם - 14 מהן נשים. במידה והמשפחה תמשיך להצטמק, ישנו חשש שלא יהיו בה מספיק חברים כדי למלא את תפקידיה השונים של המשפחה.