ביל קוסבי מגיע לבית המשפט, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
קוסבי בבית המשפט, היום | צילום: רויטרס, חדשות

דרמה במשפטו של הקומיקאי ביל קוסבי הנאשם כי סימם ותקף מינית שתי נשים: בית המשפט בפנסילבניה הודיע היום (שבת) על פסילת המשפט לאחר שהמושבעים הודיעו כי הגיעו למבוי סתום ולא יכולים להגיע להכרעה פה אחד כפי הנדרש. התביעה מיהרה להודיע כי תגיש בקשה למשפט חדש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחת הפרקליטות מצוות ההגנה של קוסבי אמרה בעקבות ההחלטה: "זה מה שקורה כשהמושבעים תקועים והתביעה מתעקשת על משהו שפשוט לא מוצגות לו ראיות בבית המשפט. אנחנו מודים למושבעים על הזמן שהשקיעו".

מנגד, הבהירה התובעת כי לא מדובר בסוף פסוק: "אי אפשר לזלזל בכוחה של הסלבריטאות, אך הצדק ייעשה. אני מקווה שבפעם הבאה בית המשפט יאשר ליותר מהנשים שהאשימו את קוסבי להעיד. זה עדיין מוקדם מדי לחגוג מר קוסבי סיבוב שני כבר נמצא מעבר לפינה".

מגיע לתחילת המשפט עם "בתו הטלוויזיונית" (צילום: טוויטר)
מגיע לתחילת המשפט עם "בתו הטלוויזיונית" | צילום: טוויטרקוסבי התייצב בתחילת החודש בבית המשפט למשפטו הראשון באשמת תקיפה מינית. הוא מואשם כי סימם ותקף את אנדריאה קונסטאנד, עובדת אוניברסיטת טמפל בפילדלפיה, בשנת 2004. לבית המשפט הגיע אז קוסבי שלוב יד ביד עם השחקנית קשיה נייט פוליאם, שגילמה את בתו רודי בתכניתו הידועה "משפחת קוסבי".

קוסבי מכחיש את ההאשמות נגדו, שהושמעו לראשונה בשנת 2005. בשנת 2006 סגר קוסבי תביעה אזרחית שהגישה נגדו קונסטאנד בעסקת פיצויים, לאחר שבבית משפט פלילי סירבו לדון בתלונה שהגישה. יותר מ-50 נשים האשימו את קוסבי בכך שתקף אותן מינית, אולם המשפט ייתמקד רק בעדויותיהן של קונסטאנד ומתלוננת נוספת, שזהותה נותרה אנונימית.

קוסבי עצמו סיפר כי אין בכוונתו להעיד במשפט. ההצהרה שמסר בעת סגירת העסקה בתביעה האזרחית של קונסטאנד שימשה במשפט זה, כאשר נכתב בה כי השניים קיימו יחסים בהסכמה, אולם קוסבי חשף כי רכש כדורי הרגעה במטרה לתת אותם לנשים עמן חפץ לקיים יחסי מין. המסמך סייע במעצרו של קוסבי בשנת 2015.