אחרי מעצר שני החשודים בפיגוע הדריסה במרכז שטוקהולם אתמול, הבוקר (שבת) דיווחו מקורות במשטרה לכלי תקשורת בשבדיה כי במשאית הפוגעת אותרו חומרי נפץ. מפקד המשטרה בשבדיה אישר כי במשאית אותר מכשיר, אך אמר כי יש עוד לבדוק האם הכיל חומר נפץ או לא. הוא הוסיף כי החשוד שנעצר הוא גבר בן 39 מאוזבקיסטן, שמוכר למשטרה ונאסף עליו מידע מודיעיני.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

אמש נעצר בצפון עיר הבירה חשוד בביצוע פיגוע הדריסה בעיר, בו נהרגו ארבעה בני אדם. על פי הדיווח, החשוד אף הודה כי הוא העומד מאחורי הפיגוע. כמה שעות אחר כך התקשורת המקומית דיווחה מפי גורמים במשטרה כי אדם נוסף נעצר בחשד למעורבות בפיגוע. לפי הדיווח נראה כי החשוד השני קשור למבצע הפיגוע אך בשלב זה לא ברור אם החקירה הראשונית הובילה למעצר הנוסף.

החשוד הראשון שנעצר ונלקח לחקירה סבל מפציעות קלות, ככל הנראה כתוצאה מהתנגשות המשאית בה נהג אל תוך המרכז המסחרי במרכז שטוקהולם. הרשויות בעיר מסרו כי מלבד ההרוגים נפצעו בפיגוע 15 בני אדם נוספים.

זירת הפיגוע, בשבוע שעבר (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: רויטרס

התובעים בשטוקהולם הבהירו כי העצור הראשון חשוד "בדרגה הגבוהה ביותר של פשע טרור". לדבריהם, החשד הוא רצח במהלך פיגוע. מוקדם יותר אמר ראש ממשלת שבדיה סטפן לפבן כי כל הראיות מצביעות על כך שמדובר בפיגוע טרור. "שבדיה נמצאת תחת מתקפה", אמר. החברה שבבעלותה המשאית הדורסת אישרה זמן קצר לאחר האירוע כי הרכב נגנב מוקדם יותר אתמול.