לא אעדכן את הסנאט. מקייב (צילום: רויטרס)
לא אעדכן את הסנאט. מקייב | צילום: רויטרס

ממלא מקומו של ראש ה-FBI האמריקני, אנדרו מקייב העיד היום (חמישי) בפני הסנאט וטען כי הבולשת לא תעדכן את הבית הלבן בחקירת הקשרים עם הרוסים. מקייב טען גם כי לא נתקל בניסיון למנוע מה-FBI לחקור או לעסוק בפרשת ההתערבות בבחירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העדות של מקייב התרחשה יומיים בלבד לאחר הפיטורים המתוקשרים של ראש הבולשת ג'יימס קומי על ידי הנשיא טראמפ. בכלי התקשורת בארצות הברית נשמעו טענות רבות לפיהן טראמפ החליט לפטר את קומי משום שזה התקדם בחקירתו ודרש תוספת של אמצעים לצורך החקירה.

מקייב ציין בפני חברי הסנאט כי קודמו, קומי זכה לתמיכה רחבה במסדרונות הבולשת, וקיבל הערכה רבה בשל הדרך בה ניהל את קשריו עם הבית הלבן. מקייב ציין גם כי החקירה בנושא הרוסי מתנהלת ברצינות גמורה.

קומי, ארכיון (צילום: רויטרס)
"צריך לפטר אותו", קומי | צילום: רויטרס

"אני מאמין שיש לנו את כל האמצעים כדי להשלים את החקירה", הסביר מקייב. הפקיד הבכיר הסביר כי במהלך החקירה לא נתקל בניסיונות מצד הממשל או כל גורם אחר להתערב בחקירה, אך הבטיח לעדכן את הסנאט במידה ואכן יעשה ניסיון כזה.

אמש הגיב נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לסערה הפוליטית שהתפתחה בארצות הברית בעקבות פיטורי קומי. טראמפ התייחס בשורת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו לביקורת שהשמיעו סנאטורים דמוקרטים ואמר: "הדמוקרטים אמרו דברים נוראיים על ג'יימס קומי, כולל העובדה שצריך לפטר אותו - אבל עכשיו הם משחקים אותה עצובים!".

"פרסי הפייק ניוז" (צילום: רויטרס)
"משחקים אותה עצובים", טראמפ | צילום: רויטרס

"ג'יימס קומי יוחלף על ידי מישהו שיעשה עבודה טובה בהרבה, ויחזיר את הרוח והיוקרה של ה-FBI‏", הוסיף טראמפ. יחד עם זאת, הנשיא האמריקני לא נקב בשמו של מועמד כלשהו להחליף את קומי בתפקיד. "קומי איבד את הביטחון של כמעט כולם בוושינגטון, רפובליקנים ודמוקרטים כאחד. כשהדברים יירגעו, הם יודו לי". טראמפ צירף לשורת הציוצים קישור לכתבה שפורסמה בתקשורת האמריקנית שכותרתה - "10 הסקנדלים במשמרת של קומי".