משטרת שבדיה דיווחה אמש (שישי) כי עצרה בצפון הבירה שטוקהולם חשוד בביצוע פיגוע הדריסה בעיר, בו נהרגו ארבעה בני אדם. על פי הדיווח, החשוד אף הודה כי הוא העומד מאחורי הפיגוע. כמה שעות אחר כך התקשורת המקומית דיווחה מפי גורמים במשטרה כי אדם נוסף נעצר בחשד למעורבות בפיגוע. לפי הדיווח נראה כי החשוד השני קשור למבצע הפיגוע אך בשלב זה לא ברור אם החקירה הראשונית הובילה למעצר הנוסף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

החשוד הראשון שנעצר ונלקח לחקירה סבל מפציעות קלות, ככל הנראה כתוצאה מהתנגשות המשאית בה נהג אל תוך המרכז המסחרי במרכז שטוקהולם. הרשויות בעיר מסרו כי מלבד ההרוגים נפצעו בפיגוע 15 בני אדם נוספים.

התובעים בשטוקהולם הבהירו כי העצור הראשון חשוד "בדרגה הגבוהה ביותר של פשע טרור". לדבריהם, החשד הוא רצח במהלך פיגוע. מוקדם יותר אמר ראש ממשלת שבדיה סטפן לפבן כי כל הראיות מצביעות על כך שמדובר בפיגוע טרור. "שבדיה נמצאת תחת מתקפה", אמר. החברה שבבעלותה המשאית הדורסת אישרה זמן קצר לאחר האירוע כי הרכב נגנב מוקדם יותר אתמול.

על פי דיווחים של עדי ראייה, המשאית התנגשה בחנות כלבו באחד מרחובות הקניות המרכזיים בעיר. כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירה, ותנועת הרכבת התחתית בכל העיר הופסקה בעקבות האירוע. אחד מעדי הראייה סיפר לעיתון מקומי כי ראה "מאות בני אדם נסים על נפשם". על פי דיווח נוסף, זמן קצר לאחר הדריסה נשמעו יריות ממוקד נוסף במרכז העיר, לא רחוק מהזירה.

עד ראייה נוסף, דימיטריס, תיאר את הפניקה אחרי האירוע. "הלכתי לרחוב הראשי כשמשאית גדולה הגיחה משום מקום", סיפר. "לא יכולתי לראות אם מישהו נוהג בה אבל זה יצא משליטה, ראיתי לפחות שני בני אדם נדרסים. רצתי משם מהר ככל שיכולתי".