תקרית נוספת בין המעצמות: באירוע חריג הבוקר (רביעי) מעל הים הבלטי, מטוס קרב מסוג F-16 של כוחות נאט"ו הטריד ונצמד למטוסו של שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו. המטוס של נאט"ו נהדף מהמקום על ידי מטוסי קרב רוסיים מסוג סוחוי 27 שליוו את השר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווח מטוס ה-F-16, ניסה להתקרב למטוס הנוסעים הרוסי מעל שטח ניטרלי, בעודו טס לעיר קליניגראד, שם נועד עם אנשי ביטחון רוסיים. בסרטון וידאו שצולם ממטוסו של השר ניתן לראות את המטוס של נאט"ו ואת התמרון של מטוס הקרב הרוסי, שנועד להראות בפני טייס ה-F-16 את החימוש שהוא נושא.

בתיעוד החריג שמראה את התקרית האווירית ניתן לשמוע גם את תגובותיהם של הנוסעים במטוס שהיו עדים לתקרית. "תראו אותו, הוא דוחק אותו", נשמע הקול אומר בהקלטה מתוך תא הנוסעים.

מטוסי הקרב הרוסיים (צילום: רויטרס)
מטוסי הקרב הרוסיים | צילום: רויטרס

"המצב שמתפתח בגבולות המערביים עשוי להתדרדר", אמר שר ההגנה שויגו, במסיבת עיתונאים לאחר הנחיתה. "זה קשור לפעילות הצבאית של מדינות נאט"ו במזרח אירופה, נאט"ו פורסת כוחות במדינות הבלטיות".

הים הבלטי הפך לאזור מתוח במיוחד בין מוסקבה לנאט"ו. מוקדם יותר החודש מטוסים רוסיים התעמתו עם מטוסי הפצצה אסטרטגיים אמריקניים מסוג B-52. המטוסים המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים הסיטו את מסלולם בשל היירוט של הרוסים.