לוחות הבידוד הכילו גזים רעילים (צילום: רויטרס)
"מספר הקורבנות עשוי להגיע ל-65" | צילום: רויטרס

אחרי שאתמול הודיעה ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי על פתיחת חקירה לבדיקת אירוע שריפת הענק בבניין במערב לונדון, בעיתון ה"סאן" הבריטי מדווחים הבוקר (שישי) כי על פי ההערכות, מספר הקורבנות באסון עשוי להגיע ל-65 בני אדם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעוד במשטרה ממשיכים במלאכת זיהוי הקורבנות, ברחבי הרשת ממשיכים להסתובב דיווחים שונים על זהותם ומספרם. במשטרה אף אומרים כעת כי ייתכן שלא יוכלו כלל לזהות חלק מהנעדרים. בבריטניה זועמים על הזמן הרב שלוקח לכוחות ההצלה לפנות את הזירה. כשנשאל מפקד משטרת לונדון האם מספר הקורבנות יכול להגיע גם ל-100, הוא ענה כי "אני רוצה לקוות שלא נגיע לספר תלת ספרתי".

מיי אמרה אתמול כי שמעה "סיפורים קורעי לב" על אנשים שהיו בשריפה. "מדובר בטרגדיה נוראה", אמרה. היא הוסיפה כי מגיעה לקורבנות ולבני משפחותיהם חקירה מקיפה בנושא. "כרגע אנשים רוצים לקבל תשובות", אמרה. "עלינו לגלות מה קרה".

"הבניין עולה באש, שאלוהים יעזור לנו"

אתמול נחשפו עדויות חדשות וצילומי וידאו משריפת הענק. תיעוד דרמטי של אישה בשם רניה איברהים הציג את ניסיונותיה למצוא מוצא מדירתה ואת קריאותיה הנואשות לעזרה. "אני פוחדת, אבל אולי יש מישהו בחוץ", נשמע קולה.

"כל הבניין עולה באש, מלמעלה עד למטה", נשמעת רניה מתארת את המצב הקשה. "אנחנו בקומה העליונה, בינתיים האש לא הגיעה לפה, שאלוהים יעזור לנו. כל הבניין עולה באש, עד למטה, מהקומה השלישית עד הקומה ה-24".

צילום הוידאו נפסק וממשיך כשרניה מנסה לקרוא לעזרה, אך כוחות החילוץ נעלמו משדה הראייה שלה. "כל רכבי ההצלה הלכו מפה. זה לא בסדר, איך נצא מפה?", צעקה איברהים באימה. "אנחנו תקועים בקומה ה-21! הלו! אנחנו באמצע לונדון...יותר מדי אנשים תקועים למעלה. תתפללו בשבילנו אינשאללה, אלוהים ישמור עלינו, אלוהים".