הכוורת מתפוררת. טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ. הולך ומסתבך? | צילום: רויטרס, חדשות

התובע המיוחד רוברט מולר יבחן האם טראמפ שיבש הליכים בחקירת מעורבות רוסיה בקמפיין הבחירות - כך מדווח הבוקר (חמישי) הוושינגטון פוסט. על פי הדיווח, מולר זימן לראיונות שלושה בכירי ממשל בהווה ובעבר: ראש שירותי המודיעין דן קוטס, ראש הסוכנות לביטחון לאומי מייקל רוג'רס וסגן ראש הסוכנות בעבר ריצ'רד לדג'ט. מדובר באינדיקציה נוספת לכך שטראמפ עצמו חשוד בפרשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

איש מהבכירים לא היה מעורב בקמפיין הבחירות של הנשיא, אך קיים חשד כי היו מעורבים בניסיונות להניא את ג'יימס קומי, ראש ה-FBI שאותו פיטר טראמפ, מפתיחה בחקירה נגד מייקל פלין, לשעבר היועץ לביטחון לאומי. בשבוע שעבר סירבו קוטס ורוג'רס לענות על שאלות בנושא בפני הקונגרס. משרדו של מולר אף ביקש מהסוכנות לביטחון לאומי את כל המסמכים והתזכירים הקשורים לאינטראקציות בין הסוכנות לבית הלבן.

מדובר באחד הצעדים הראשונים שנוקט מולר באופן פומבי מאז החל בחקירה לפני כחודש. הצעד דרמטי בהתחשב בכך שעד כה התרכז מולר בחקירה האם הייתה מעורבות כלשהי בין הקמפיין של טראמפ לבין רוסיה - אולם הצעד האחרון מעיד על שינוי בכיוון, לעבר התמקדות בטראמפ עצמו וניסיונותיו, לכאורה, לפגוע בחקירה עצמה.

מולר: "לא קבענו אם הנשיא ביצע פשע או לא" (צילום: רויטרס, חדשות)
מולר. משנה כיוון? | צילום: רויטרס, חדשות

לאחרונה צצו דיווחים על כך כי טרמאפ שוקל לפטר את מולר, אותו מינה בעצמו לתובע המיוחד בנושא. יועציו הצליחו לעת עתה למנוע את המהלך, שעלול להיתפס כבעייתי במיוחד לאור העובדה שהקמפיין של טראמפ הוא העומד במרכז החקירה.

שלשום העיד התובע הכללי האמריקני ג'ף סשנס בפני ועדת המודיעין של הסנאט, והכחיש כל קשר בין הקמפיין לרוסיה. "אני רוצה להיות מאוד ברור: מעולם לא נפגשתי או הייתה לי איזושהי שיחה עם איזשהו גורם רוסי או גורם זר אחר בנוגע לאיזושהי התערבות באיזשהו קמפיין בארה"ב", אמר בפתח דבריו. "זאת ועוד: לא ידוע לי על שיחות כאלה שנערכו על ידי כל אדם הקשור לקמפיין של טראמפ".

"כתובע כללי, יש לי את האחריות לאכוף את החוקים של המדינה הזו, להגן עליה מפני אויביה וליישם את עקרונות הצדק - וזאת אני עושה כל יום יחד עם כל הצוות במשרד המשפטים", המשיך. "המתקפות השקריות הללו, הרמיזות, ההדלפות - כל אלה לא ירתיעו אותי. למעשה, הם רק חיזקו את נחישותי למלא את חובתי להפחית את הפשע ולחזק את גורמי אכיפת החוק גם ברמות הנמוכות יותר".

סשנס מגיב לטראפ: "אשאר בתפקיד כל עוד זה (צילום: רויטרס)
סשנס. מכחיש נמרצות | צילום: רויטרס

סשנס הודה כי ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי סיפר לו על אחת מפגישותיו עם הנשיא טראמפ, שלטענתו הסבו לו חוסר נעימות. "הוא לא אמר לי מה היה תוכן השיחה, אבל הוא סיפר לי שהוא מודאג מכך שהפרוטוקול לגבי תקשורת בין ה-FBI והבית הלבן לא ימולא. הסכמתי איתו שמדובר בנושא שחשוב להקפיד עליו, למרות שאת זה לא ציין בעדות שלו", אמר.