עפים על סין: אם אתם גבוהים מספיק להגיע לתא האחסון, כשירים בריאותית לעבודה פיזית בשחקים, שירותיים ומנומסים וגם יודעים כמה מילים בסינית - יש לכם סיכוי להפוך לדיילים בחברת תעופה סינית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עשרות ישראלים הגיעו השבוע לסבב המיונים הראשון שערכה חברת "היינאן איירליינס" בישראל במטרה לגייס לשורותיה דיילים ישראלים. מביניהם, ייבחרו בודדים בלבד לצוות הדיילים הבינלאומי של החברה, שמפעילה בשנה האחרונה טיסות ישירות מבייג'ינג לתל אביב - ובקרוב תוסיף קו נוסף לשנגחאי.

לשלב הסופי של המיונים, מתוך מאות שהגישו מועמדות בשלבים הראשוניים, הגיעו 30 בלבד - חלקם כאלה שהועסקו כדיילים בחברות אחרות. יש ביניהם גם כאלה שמרגישים חיבור חזק במיוחד לסין ולתרבותה באופן שאפילו להם קשה להסביר, ואפילו שולטים בשפה ובמאפיינים הייחודיים למדינה המאוכלסת בעולם.

המועמדים מקווים להגשים חלום: "רוצים לעבוד עם סינים"

מה בדיוק צריך כדי להפוך לדייל בחברת התעופה הפרטית הגדולה בסין ולאחל לעשרות אלפי הנוסעים בה בשנה 'טיסה נעימה'? להיות בני 20-35, ללא עבר פלילי - ומתאימים רפואית לדרישות צוות האוויר שהונפקו על ידי מנהל התעופה האזרחי של סין. על המועמדים להיות ידידותיים, שירותיים, מחויכים, בעלי יכולת לעבוד בצוות ודוברי אנגלית. שליטה בסינית מהווה יתרון משמעותי.

ריאיונות אישיים ומבדקים למועמדים
ריאיונות אישיים ומבדקים למועמדים | צילום:"אני מרגישה סינית", מספר שרית, שעבדה בעבר כדיילת במספר חברות ומבקשת להתקבל לעבודה בחברה הסינית. "אני אוהבת כל מה שקשור למדינה הזו - התרבות, האוכל, האנשים, ואני גם דוברת את השפה. אני מקווה להתקבל ומאוד אתאכזב אם זה לא יקרה".

גם עודד, שעשה בגרות 5 יחידות בסינית ומלמד את השפה למחייתו, מבקש להתקבל לעבודה כדייל: "אני נורא שירותי ועבדתי עם קהלים מגוונים בעבר ובכלל, רציתי הזדמנות חדשה לעבוד עם סינים. גרתי בעבר בבייג'ינג כך שאני גם מכיר מקרוב את האנשים והמנהגים".

מבדקים קפדניים: גובה, לחץ דם ועבודה בצוות

ביום המיונים נדרשו המועמדים לעבור מספר מבדקים שנועדו לקבוע אם הם מתאימים לעבודה, בהם בין היתר מבחן מדידת גובה, בו הם נדרשו להגיע לגובה של 212 סנטימטרים (גובה תא המטען במטוסים של החברה) כשהם נעמדים על קצות האצבעות.

מבחן הגובה מאתגר את המועמדים
מבחן הגובה מאתגר את המועמדים | צילום:עוד עברו המועמדים בדיקה גופנית לאישור שאין קעקועים נראים לעין או אומנות גוף אחרת, בדיקת לחץ דם, מבחן עיוורון צבעים וגם השתתפו בדינמיקה קבוצתית ועברו ריאיון אישי. מי שיתקבל לעבודה - יהפוך לחלק מצוות העובדים הבינלאומי של החברה ויוצב בבייג'ינג, ממנה ייצא בעיקר לטיסות לישראל אך גם ליעדים נוספים בעולם.

"כישראלים אנחנו שונים מאוד מהסינים, אבל אני מכירה מקרוב את התרבות ומודעת לדיוק שלהם בכל פרט", מספרת אנה, מועמדת נוספת למשרת דיילת. "אני מקווה להתקבל לעבוד בחברה הזו כי מדובר בחברת תעופה גדולה ומרכזית שטסה ליעד מסקרן בעיניי".

ששי, מועמד נוסף לתפקיד דייל, סיפר שהוקל לו לאחר שעבר בהצלחה את מבחן הגובה - אבל הביע חשש מדבר אחד משמעותי מבחינתו: "אני אשמח מאוד להתקבל ולעבוד בסין, זה מעניין תמיד להכיר אנשים ומקומות חדשים. הבעיה היא רק שבסין אין גישה לפייסבוק".