מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון הגיב היום (רביעי) להצהרתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לפיה הוא מוכן לחשוף תיעוד מהפגישה שקיים הנשיא טראמפ עם שר החוץ הרוסי לברוב בה הודלף מידע סודי. במהלך מסיבת עיתונאים בוושינגטון אמר טילרסון כי אין ביכולת הממשל לדעת אם הרוסים התקינו אמצעי מעקב בחדר הסגלגל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסיבת העיתונאים נשאל טילרסון על ידי כתבים האם ייתכן שהרוסים התקינו אמצעי האזנה בחדר הסגלגל במהלך הפגישה בין טראמפ והבכירים ממוסקבה. מזכיר המדינה השיב: "אין לי שום דרך לדעת זאת".

מוקדם יותר אמר הנשיא פוטין במסיבת עיתונאים בסוצ'י כי באישור הבית הלבן הוא מוכן למסור לקונגרס האמריקני תיעוד כלשהו מתוך הפגישה בין לברוב, השגריר הרוסי בארה"ב וטראמפ, שמעיד כי האחרון לא חשף מידע מודיעני רגיש.

מוקדם יותר השבוע פורסם כי בפגישה בבית הלבן נועדו טראמפ, לברוב והשגריר הרוסי סרגיי קיסליאק. מלבדם הורשה להיכנס לחדר גם צלם ממשלתי רוסי. מלבד הארבעה, איש מאנשי הממשל לא הורשה להיות נוכח בחדר.

אמש דיווח ה"ניו יורק טיימס" כי ישראל היא שסיפקה לארצות הברית את המידע המסווג שאותו חלק טראמפ עם הנציגים הרוסים. הלילה דיווחה רשת ABC כי חייו של מרגל ישראלי שחדר לשורות ארגון דאע"ש נמצאים בסכנה בעקבות המידע שמסר טראמפ לשר החוץ הרוסי ולשגריר רוסיה בוושינגטון. החשש הוא בחשיפת המקור בתוך הארגון בשל המידע המסווג שהודלף ואמור היה להישאר ברמת סודיות מוחלטת.