עולם המוזיקה והתרבות מרכין ראש: הידיעה על לכתו של הזמר והיוצר המוכשר פרינס, שנפטר בגיל 57 בביתו מסיבה שטרם התבררה, הכתה רבים בעולם בתדהמה ובאבל. חבריו ומעריציו הרבים של הזמר ביקשו לחלוק את התחושות הקשות על מותו בטרם עת של אחד מכוכבי הפופ וענקי התרבות. מיליוני בני אדם ספדו לזמר הנערץ בטוויטר וחלקו זכרונות מהזמר ומהשפעת שיריו הרבים על חייהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הוא שינה את העולם! איש חזון אמיתי ואובדן רציני. אני הרוסה", כתבה מדונה שהעלתה תמונה של שניהם מימי הזוהר. חברתו אופרה ווינפרי צייצה: "היונים באמת בוכות עכשיו", תוך התייחסות לאחד מלהיטיו הגדולים של הזמר. "אני מקשיבה למוזיקה שלך וזוכרת אותה, נוח על משכבך בשלום".

מדונה למען החולים (צילום: רויטרס)
ספדה לחברה הקרוב | צילום: רויטרס

השחקן-זמר וויל סמית' אמר כי הוא "שבור לב ומזועזע", וסיפר כי שוחח עם פרינס בלילה שקדם למותו. "אני ומשפחתי אבלים על לכתו של משורר נפלא, מקור השראה אמיתי ואחד האמנים המדהימים ביותר שאי פעם בירכו את כדור הארץ בנוכחותם".

סיימון לה בון, הסולן של להקת דוראן דוראן שהכיר את פרינס עוד משנות השמונים, הוסיף: "המוזיקה איבדה נוכחות גדולה. העולם נהיה פחות פאנקי, אני לא רוצה להאמין שזה נכון". ספייק לי, שביים מספר קליפים של הזמר, ספד לפרינס: "אני מתגעגע לאחי, הוא היה בחור מצחיק. חוש הומור נפלא". הזמרת לה טויה ג'קסון הוסיפה כי העולם "איבד כישרון גדול – תמיד נאהב את המוזיקה שלך". הזמר בוי ג'ורג' סיכם את תחושתיהם של רבים כשכתב: "היום זה היום הכי גרוע בעולם. אני בוכה!"

הזמר המוחצן, פרינס (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
"העולם איבד אגדה" | צילום: רויטרס, חדשות

"אגדה אמיתית"

הנשיא האמריקני ברק אובמה הודה כי היה ממעריציו של פרינס וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "העולם איבד אייקון יצירתי. מיליוני מעריצים, בהם מישל ואני, אבלים על מותו הפתאומי. אמנים מעטים השפיעו על הסאונד והמסלול של המוזיקה הפופולרית באופן כל כך מובחן או נגעו בכל כך הרבה אנשים".

"הוא היה וירטואוז ומחשמל, הרוח שלו הייתה חזקה, נועזת ויצירתית. מחשבותינו נמצאות עם משפחתו, להקתו וכל מי שאהב אותו", הוסיף אובמה – שזכה להופעה פרטית מצד הזמר במסיבה פרטית בבית הלבן בקיץ שעבר.

לני קרביץ הוסיף: "אחי המוזיקלי, חברי הטוב, האיש שחשף אותי לעולם של אפשרויות". כדורסלן הערב מג'יק ג'ונסון, חברו הטוב של פרינס, כתב: "הוא היה אגדה אמיתית וגאון מוזיקלי! הוא ניגן על כל כלי בכישרון ובחן". הזמר והשחקן ג'סטין טימברלייק הגיב בהלם: "אני משותק, המום. זה לא יכול להיות אמיתי".  

בשעות שלאחר פרסום הידיעה העצובה, החלו להתברר פרטים נוספים על מותו של הזמר: צוותי ההצלה קיבלו דיווח על אדם שנמצא מחוסר הכרה באחוזתו של הזמר. הצוותים גילו כי פרינס, ששמו המלא הוא פרינס רוג'רס נלסון, שכב על רצפת המעלית בביתו ולא הגיב אליהם. מאמצי ההחייאה נכשלו, והם נאלצו לקבוע את מותו של הזמר - שחש ברע בתקופה האחרונה אך המשיך להופיע.