8 בני המשפחה שנרצחו
8 בני המשפחה שנרצחו | צילום:

פרטים חדשים מחקירת רצח שמונת בני המשפחה בארה"ב: המשטרה באוהיו דיווחה היום (שני) כי בזירות הרצח השונות נמצאו מעבדות לגידול קנאביס, אך לא סיפקה מידע בנוגע לשאלת הקשר בין מקרי הרצח לסמים שנמצאו. מוקדם יותר טענו החוקרים כי מדובר ב"הוצאה מתוכננת להורג".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

החוקרים מצאו שלוש מעבדות לגידול קנאביס בכמה מבתי הקורבנות, אמר התובע באוהיו. הרשויות לא אמרו האם קיים חשד שמקרי הרצח היו קשורים לעבירות סמים, אך גורם המעורב בחקירה צוטט ב-CNN אומר כי "הסמים במעבדות לא נועדו לצריכה אישית, אלא למשהו גדול בהרבה".

גם השיחות למוקד החירום מגלות עוד פרטים על הזוועה שהתרחשה באוהיו. באחת השיחות שבוצעו ביום שישי למוקד המשטרתי נשמעת אישה אומרת בבהלה: "אני חושבת שגיסי מת, יש דם בכל הבית. הוא בחדר השינה שלו וזה נראה כאילו מישהו הרביץ לו נמרצות". בשיחה נוספת נשמע גבר אומר למוקדן: "מצאתי עכשיו את בן דודי ירוי". כשהוא נשאל על ידי המוקדן האם בן דודו חי - הוא השיב בשלילה.

בקרוב קנאביס יהיה חוקי? (צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות)
מעבדות גידול התגלו בזירות הרצח | צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות

ויכוח על 3,000 דולר הוביל לטבח?

בני משפחת רודן נמצאו ירויים בעיירה פייק קאונטי באוהיו בארבע זירות שונות. המשטרה המקומית ממשיכה בחיפושים אחר החשוד ברצח המזוויע - שהוגדר "חמוש ומסוכן ביותר". החוקרים טענו אתמול כי ככל הנראה המניע לטבח הנורא הוא סכסוך כספי על מכוניתו של פרנקי רודן (20), אחד מבני המשפחה שנרצח.

קרוביהם של הקורבנות העלו בפני החוקרים השערה לפיה פרנקי נהג להשתתף במרוצי מכוניות וככל הנראה הסתכסך עם אחד המתחרים על 3,000 דולר. "מדובר במבצע מתוחכם ומבצעיו עשו כל שביכולתם למנוע את גלויים על ידי הרשויות", אמרו החוקרים במסיבת עיתונאים.

מלבד פרנקי נרצחו שישה מבני משפחתו: ארוסתו האנה הייזל גיליי (20) הסבתא דנה לין רודן (37), כריס רודן האב (40), כריס רודן הבן (16), גארי רודן (38) וקנת רודן (44). תינוק בן חצי שנה וילד בן 3 שרדו את הטבח.

30 אלף נהרגים בשנה מירי

הקורבנות נמצאו מתים בארבעה בתים באחד מרחובות העיירה. המשטרה מאמינה כי על פי הממצאים בזירות השונות, חלק מבני המשפחה נמלטו על חייהם וחלקם אף נורו בשנתם. ככל הנראה בטבח היו מעורבים לפחות שלושה יורים.

בארצות הברית נהרגים 30 אלף אזרחים כתוצאה מירי. 20 אלף בני אדם מבצעים התאבדות בעזרת כלי נשק חם. ארבעה מיליון אמריקנים בעשור האחרון נפלו קורבן לתקיפה, שוד ופשעים אחרים שמערבים כלי נשק חמים.