באפריל 2014 נחטפו מאות בנות עשרה מחדר השנה בפנימייה בעיירה הניגרית צ'יבוק על ידי אירגון בוקו חראם, אירוע שהעלה לתודעה העולמית את אירגון הטרור והוליד את הקמפיין חובק העולם BringBackOurGirls#. למרות שהקריאה הגיעה לחשיפה אדירה, הקמפיין לא הצליח להוביל להחזרת הבנות או אפילו לאות חיים מהן - עד היום (חמישי), כשרשת CNN מפרסמת סרטון בן שתי דקות שנשלח על ידי החוטפים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון, שזכה לכינוי "בנות צ'יבוק", נראות 15 בנות מתוך יותר מ-200 הבנות הנעדרות. החוטפים שלחו אותו למי שנושא ונותן בפרשה, במטרה להוכיח כי הן עדיין בחיים. המצלמה חולפת על פניהן של הבנות וקול שואל שאלות זיהוי כמו "מה שמכן", "איך קראו לכן בבתי הספר" ו-"מאיפה באתן", והן עונות, כל אחת בתורה. רק המבטים מסגירים את הפחד וסערת הרגשות.

השלטון בניגריה התחלף - הבנות עדיין שבויות  

התגייסה למען הבנות. מישל אובמה
מישל אובמה בפניה לשחרר את הבנות | צילום: sky news

את הסרטון מסכמת אחת הבנות, נעמי זכריה שמה, בקריאה לרשויות בניגריה לסייע להחזיר את הבנות למשפחותיהן. "אני מדברת איתכם היום, ה-25 בדצמבר 2015, בשם כל בנות צ'יבוק. כולנו בסדר", היא מבטיחה.

הסרטון צולם בדצמבר האחרון ובני המשפחה ראו את הבנות בהתרגשות ותסכול: כך, למשל, ראתה ריפקאטו איובה את פני בתה סיראטו - היום כבר בת 17 - שנחטפה כנוצריה אך מצולמת כשהיא לובשת חיג'אב. "אני רוצה לתלוש אותה מהמסך", אמרה האם בדמעות.

רוב 276 הבנות שנחטפו היו נוצריות, אך כעת נראה כי התאסלמו, או שהוכרחו להתאסלם. מאז החטיפה כבר התחלף השלטון בניגריה, אך גם הממשל החדש, בהנהגת מחמודו בוהרי - מבקר חריף של שלטונו של גודלאק ג'ונתן, השליט הקודם - לא מצליח להביא לשחרורן של הבנות.